Google планує реалізувати наскрізне шифрування для стандарту Rich Communication Service (RCS), призначеного для отримання і відправки текстових повідомлень.

Саме цей стандарт інтернет-гігант просуває як альтернативу SMS-повідомленням. Зрозуміло, що RCS серйозно перевершує SMS в багатьох аспектах. Наприклад, стандарт Google пропонує довші повідомлення, що підтримують можливість поділитися геолокацією і більш функціональну відправку медіафайлів, пише The Verge.

Цього тижня Google повідомила про успішне впровадження RCS у всьому світі, а тепер прийшов час для наступного кроку – наскрізного шифрування (E2EE).

Користувачам повинен сподобатися додатковий акцент на конфіденційність, адже інтерес до наскрізного шифрування виник ще після слів Едварда Сноудена, який звинуватив АНБ США в шпигунстві за громадянами.

Прийнято вважати, що E2EE захищає листування користувачів від вторгнення третьої сторони. Наскрізне шифрування успішно реалізували такі відомі месенджери, як Signal, WhatsApp і iMessage.

Технічні деталі, що описують нововведення, Google опублікував тут (PDF). З цього документа можна зрозуміти, що захищені E2EE повідомлення будуть генеруватися за допомогою протоколу Signal.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

У Zoom нарешті доступне наскрізне шифрування: як увімкнути його на своєму пристрої?

Фішингові листи: розпізнаємо шахрайство на реальному прикладі

Як зупинити отримання SMS на свій смартфон із розсилкою від торгових мереж?

Як виміряти рівень кисню у крові за допомогою Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Як увімкнути нову функцію відстеження миття рук на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, компанія Google випустила чергові патчі для Android, загалом усунувши понад 30 уразливостей. Найсерйознішою з нових проблем, згідно з бюлетенем, є можливість віддаленого виконання коду (RCE), виявлена в одному з компонентів системи Android.

Також мешканця  міста Хмельницький впіймали на розповсюдженні конфіденційної інформації користувачів мережі Інтернет, серед якої були логіни та паролі доступу до різних інтернет-ресурсів, електронних поштових скриньок, облікових записів соціальних мереж та електронних гаманців

До речі, у WhatsApp з’явилася довгоочікувана функція, що дозволяє автоматично видаляти повідомлення. Тепер користувачі можуть включити “Автовидалення” для особистих чатів, після чого відправлені повідомлення будуть зникати через сім днів. У групових бесідах тільки адміністратори можуть включити або відключити нововведення.

Зверніть увагу, що зловмисники зловживають функціоналом Google Диска і використовують його для розсилки нібито легітимних електронних листів і push-повідомлень від Google, які в разі відкриття можуть перенаправити людей на шкідливі web-сайти.

Окрім цього, нову вимагацьку кампанію, націлену на користувачів сервісу для відеоконференцій Zoom, виявили дослідники Bitdefender Antispam Lab. Мова йде про так зване “інтимне вимагання” (sextortion), яке припало до смаку зловмисникам останнім часом.