Хакер з Хмельниччини продавав логіни та паролі доступу до різних Інтернет-ресурсів: електронних поштових скриньок, облікових записів соціальних мереж та електронних гаманців.
Про це йдеться у повідомленні Департаменту кіберполіції Національної поліції України.
Як встановили правоохоронці, 30-річний місцевий мешканець купував на тематичних хакерських форумах. Далі правопорушник перевіряв логіни та паролі на наявність позитивного фінансового балансу та в подальшому продавав на закритих форумах та за допомогою месенджерів.
Правоохоронці провели обшук за місцем мешкання фігуранта. За результатом вилучено комп’ютерну техніку, накопичувачі інформації та особисті засоби зв’язку.
За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 361-2 (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації) Кримінального кодексу України. Наразі справу скеровано до суду. Чоловіку загрожує до 5 років ув’язнення.
Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
ШІСТЬ ПОГАНИХ ЗВИЧОК, ЯКІ МОЖУТЬ “ВБИТИ” ВАШ КОМП’ЮТЕР
ЖИТТЯ НА КАРАНТИНІ: ЯКІ ДОДАТКИ ОБРАТИ ДЛЯ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЇ?
ЯК ЗРОБИТИ ВІДДАЛЕНИЙ РЕЖИМ РОБОТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ БЕЗПЕЧНИМ? ПОРАДИ
ФІШИНГ ТА СПАМ: ЯК РОЗПІЗНАТИ ІНТЕРНЕТ-ШАХРАЙСТВА, ПОВ’ЯЗАНІ З COVID-19?
АПГРЕЙД ВАШОГО КОМП’ЮТЕРА: 5 КОМПЛЕКТУЮЧИХ, ЯКІ ВАРТО ОНОВИТИ В ПЕРШУ ЧЕРГУ
Нагадаємо, Microsoft випустила позапланове оновлення для Windows 10 з метою виправити баг, що викликає проблеми з підключенням до інтернету через VPN. Однак, як виявилося, виправлення також викликає проблеми з підключенням до Інтернету, але тепер вже через Wi-Fi.
Також сьогодні більшість працівників компаній, учні, студенти та викладачі знаходяться на вимушеній самоізоляції через загрозу інфікування COVID-19. Саме тому популярними стали додатки, які дозволяють спілкуватися за допомогою відео в режимі реального часу.
Зверніть увагу, що під час пандемії коронавірусу кіберзлочинці активізували та оновили різноманітні схеми шахрайств. Найчастіше спекулюють на товарах індивідуального захисту, розповсюджують фейки, здійснють СМС-розсилку та телефонують, щоб виманити Ваші персональні дані та кошти.
Ймовірно, мало людей будуть заперечувати проти збору певних даних для відстеження інфікованих людей, якщо це допоможе зупинити поширення вірусу. Однак, крім очевидної користі від використання технологій, існують і ризики для цифрової конфіденційності громадян.
Усіх цікавить, чи можна опускати в воду смартфон без захисту від води. Насправді ж, навіть якщо телефон захищений від води, все одно не варто лізти з ним у воду.