Хакери зламали мережу компанії Electronic Arts – видавця таких ігор, як серії Battlefield, Mass Effect та FIFA.

EA підтвердила злам буквально вчора у четвер, після того, як стало відомо, що хакери продають викрадений  вихідний код FIFA 21 і движка Frostbite на одному з тематичних форумів.

“Ми розслідуємо нещодавній випадок вторгнення в нашу мережу, де було викрадено обмежену кількість вихідного коду гри та відповідних інструментів”, – сказав представник EA. “У зловмисників немає доступу до даних гравців, і ми не маємо підстав вважати, що існує ризик для конфіденційності гравців”.

Представник EA додав, що не очікує, що порушення вплине на будь-які ігри чи бізнес. Тим не менше, хакери стверджують, що викрали 780 ГБ даних, включаючи вихідний код ігрового движка компанії Frostbite та FIFA 21. У дописі на форумі, де рекламується викрадений код, йдеться про те, що хакери отримали доступ до сервера зв’язку FIFA 21, програмного забезпечення для “багатьох власних ігор EA” та ключів API для майбутньої гри FIFA 22.

“Ви маєте повну можливість використання всіх служб EA”, – йдеться у повідомленні  на форумі, не уточнюючи деталей.

Оголошення про продаж містить в якості доказів скріншоти викрадених файлів та внутрішній електронний лист, надісланий Denuvo, постачальнику засобів захисту від фальсифікації. Хакери, що стоять за продажем, просять зацікавлених покупців зв’язатися з ними щодо ціни.

У відповідь на порушення представник EA заявив, що компанія уже  покращила свою ІТ-безпеку.

“Ми активно працюємо з представниками правоохоронних органів та іншими експертами в рамках цього кримінального розслідування, яке триває”, – додав представник компанії.

Атака на Electronic Arts перегукується з атакою програми-вимагача, націленої на розробника ігор CD Projekt Red, яка також призвела до крадіжки даних компанії. Як повідомляється, ті самі вкрадені дані починають  продавати чи викладати безкоштовно на форумах.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як виявити та чому краще не сперечатися з “тролями”? ПОРАДИ

Правила безпеки дітей в Інтернеті

Як захистити підлітків від інтернет-шахраїв? ПОРАДИ

Як зберегти заряд батареї на Вашому iPhone? ПОРАДИ

Як користуватись Google Docs? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Google планує ускладнити Android-додаткам відстеження користувачів. Компанія анонсувала зміни в те, як обробляються унікальні ідентифікатори пристроїв, що дозволяють відстежувати їх між додатками.

Також Apple має намір випустити оновлення для своїх пристроїв, після якого вони дозволять користувачам дізнаватися, яку саме інформацію про них збирають додатки.

Microsoft детально розповість про “наступне покоління Windows” на спеціальному заході, який відбудеться в кінці цього місяця. Компанія почала розсилку запрошень на захід, який буде повністю присвячено програмній платформі Windows і почнеться о 18:00 (за київським часом) 24 червня.

Окрім цього, зловмисники поширюють шкідливе ПЗ під виглядом популярних Android-додатків від відомих компаній. Підроблений плеєр VLC, антивірус Касперського, а також підроблені додатки FedEx і DHL встановлюють на пристроях жертв банківські трояни Teabot або Flubot, вперше виявлені раніше в цьому році.