Зловмисники втрутилися у внутрішню систему одного з українських банків та заволоділи базою із конфіденційними даними понад 100 тисяч клієнтів. За скоєне фігурантам може загрожувати до восьми років позбавлення волі.

Двоє місцевих жителів 19-22 років знайшли уразливість у внутрішній системі банківської установи. Таким чином, юнаки несанкціоновано отримали доступ до бази із персональними даними понад 100 тисяч клієнтів банку. Зокрема, там містилися фотографії громадян із паспортами, їхні анкети, де зазначалися відомості про місце роботи, адресу проживання тощо, а також дані про банківські рахунки.

Хакери з Кривого Рогу зламали базу даних одного з українських банків

Викрили правопорушників співробітники управління протидії кіберзлочинам спільно зі слідчими Криворізького районного управління поліції.

За нерозповсюдження викраденої бази даних фігуранти вимагали від банку “викуп” у розмірі 100 тисяч гривень.

В оселях зловмисників правоохоронці провели обшуки та вилучили комп’ютерну техніку, на якій зберігалися викрадені відомості, а також мобільні телефони, банківські картки та “чорнові” записи. Вилучене направлено на проведення експертиз.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як виявити та чому краще не сперечатися з “тролями”? ПОРАДИ

Правила безпеки дітей в Інтернеті

Як захистити підлітків від інтернет-шахраїв? ПОРАДИ

Як зберегти заряд батареї на Вашому iPhone? ПОРАДИ

Як користуватись Google Docs? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Google планує ускладнити Android-додаткам відстеження користувачів. Компанія анонсувала зміни в те, як обробляються унікальні ідентифікатори пристроїв, що дозволяють відстежувати їх між додатками.

Також Apple має намір випустити оновлення для своїх пристроїв, після якого вони дозволять користувачам дізнаватися, яку саме інформацію про них збирають додатки.

Microsoft детально розповість про “наступне покоління Windows” на спеціальному заході, який відбудеться в кінці цього місяця. Компанія почала розсилку запрошень на захід, який буде повністю присвячено програмній платформі Windows і почнеться о 18:00 (за київським часом) 24 червня.

Окрім цього, зловмисники поширюють шкідливе ПЗ під виглядом популярних Android-додатків від відомих компаній. Підроблений плеєр VLC, антивірус Касперського, а також підроблені додатки FedEx і DHL встановлюють на пристроях жертв банківські трояни Teabot або Flubot, вперше виявлені раніше в цьому році.