Останнім часом атаки здирницького ПЗ на різні підприємства не сходять з заголовків новин, однак на цей раз жертвою програми-здирника стало ціле місто.
Як повідомляє місцева преса, друге за величиною місто в канадській провінції Нью-Брансвік, Сент-Джон, піддалося масштабній кібератаці.
Комунікаційна система служби порятунку 911 працює, але інші громадські сервіси, в тому числі системи online-платежів, електронна пошта, додатки для обслуговування клієнтів і сайт міської адміністрації були відключені. За словами представників міськадміністрації, чи була в результаті інциденту скомпрометована будь-яка персональна інформація, невідомо. У зв’язку з цим вони рекомендували жителям Сент-Джона регулярно перевіряти свої банківські рахунки і кредитні карти на предмет можливої підозрілої активності.
В цей час спільно з федеральними та регіональними органами влади керівництво міста вживає заходів щодо зменшення ризиків та ізоляції загрози. Оплата за комунальні та інші послуги прийматися не буде до тих пір, поки проблема не вирішиться повністю.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
У Zoom нарешті доступне наскрізне шифрування: як увімкнути його на своєму пристрої?
Фішингові листи: розпізнаємо шахрайство на реальному прикладі
Як зупинити отримання SMS на свій смартфон із розсилкою від торгових мереж?
Як виміряти рівень кисню у крові за допомогою Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ
Як увімкнути нову функцію відстеження миття рук на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ
Нагадаємо, компанія Google випустила чергові патчі для Android, загалом усунувши понад 30 уразливостей. Найсерйознішою з нових проблем, згідно з бюлетенем, є можливість віддаленого виконання коду (RCE), виявлена в одному з компонентів системи Android.
Також мешканця міста Хмельницький впіймали на розповсюдженні конфіденційної інформації користувачів мережі Інтернет, серед якої були логіни та паролі доступу до різних інтернет-ресурсів, електронних поштових скриньок, облікових записів соціальних мереж та електронних гаманців
До речі, у WhatsApp з’явилася довгоочікувана функція, що дозволяє автоматично видаляти повідомлення. Тепер користувачі можуть включити “Автовидалення” для особистих чатів, після чого відправлені повідомлення будуть зникати через сім днів. У групових бесідах тільки адміністратори можуть включити або відключити нововведення.
Зверніть увагу, що зловмисники зловживають функціоналом Google Диска і використовують його для розсилки нібито легітимних електронних листів і push-повідомлень від Google, які в разі відкриття можуть перенаправити людей на шкідливі web-сайти.
Окрім цього, нову вимагацьку кампанію, націлену на користувачів сервісу для відеоконференцій Zoom, виявили дослідники Bitdefender Antispam Lab. Мова йде про так зване “інтимне вимагання” (sextortion), яке припало до смаку зловмисникам останнім часом.