Один з найбільших виробників комп’ютерної техніки, тайванська компанія Acer, стала черговою жертвою здирницькою операції REvil.

За даними видання The Record, атака сталася тиждень тому, але вплинула тільки на роботу офісної мережі Acer, не порушивши виробничі процеси.

Представники Acer поки не підтвердили факт здирницькою атаки.

Про інцидент стало відомо після того, як назва компанії з’явилася сайті REvil, де зазвичай публікуються документи організацій, що не заплатили необхідний викуп. Вимагачі утрималися від публікації вкрадених файлів, розмістивши лише скріншоти внутрішніх документів в якості попередження про можливі наслідки відмови від виплати викупу.

Однак журналісту The Record спільно з експертом ІMalwarebytes вдалося відстежити ще один портал в даркнета, що належить REvil, де була вказана сума в $ 50 млн, яка необхідна від Acer за відновлення зашифрованих файлів, – один з найбільших викупів на сьогоднішній день. В цей час частка Acer на світовому ринку становить 6%, в 4 фінансовому кварталі минулого року дохід компанії склав $ 3 млрд.

Судячи з листування представників Acer і REvil в чаті на порталі, переговори сторін зайшли в глухий кут і зараз неясно, чи погодиться компанія заплатити необхідну суму.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як створити гостьову мережу Wi-Fi та навіщо вона потрібна?

Що таке зловмисне ПЗ? Все, що потрібно знати про віруси, трояни та програми-вимагачі

Як обмежити додаткам використання даних у фоновому режимі на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Як налаштувати автовидалення повідомлень у Telegram? – ІНСТРУКЦІЯ

Як заборонити сайтам надсилати Вам сповіщення у Chrome на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Нагадаємо, на VirusTotal були виявлені кілька зразків трояна XCSSET, які здатні працювати на пристроях з чипами Apple Silicon (M1).  Троян вміє красти файли куки з Safari, інформацію з додатків Evernote, Skype, Notes, QQ, WeChat і Telegram, а також шифрувати файли і впроваджувати шкідливий JavaScript сторінки, що відкривається у браузері, за допомогою XSS-атаки

Окрім цього, у Google Play Маркет знайшли понад десять додатків, що завантажують троянську програму Joker. Ця шкідлива програма примітна тим, що таємно оформляє підписку на преміум-послуги. Вона також вміє перехоплювати SMS, красти конфіденційні дані і список контактів, встановлювати бекдор, генерувати фейковий відгуки, нав’язливо показувати рекламу

Також понад 10 різних APT-груп, які використовують нові уразливості Microsoft Exchange для компрометації поштових серверів, виявили дослідники з кібербезпеки. Дослідники ESET виявили наявність веб-шелів (шкідливі програми або скрипти, які дозволяють дистанційно управляти сервером через веб-браузер) на 5 тисячах унікальних серверах у понад 115 країнах світу.

До речі, хакери вигадали хитрий спосіб викрадення даних платіжних карток у скомпрометованих інтернет-магазина. Замість того, щоб надсилати інформацію про картку на контрольований ними сервер, хакери приховують її у зображенні JPG та зберігають на самому веб-сайті, з якого власне, і були викраденні дані.

А команда експертів змогла отримати доступ до камер відеоспостереження, встановлених в компаніях Tesla, Equinox, медичних клініках, в’язницях і банках. Фахівці опублікували зображення з камер, а також скріншоти своєї здатності отримати доступ суперкористувача до систем спостереження, які використовують в компанії Cloudflare і в штаб-квартирі Tesla.