Хакер вносив зміни до програмних кодів платних програм і робив доступ до них безкоштовним. У результаті правовласникам було нанесено майже 1,5 мільйона гривень збитків.
Протиправну діяльність 27-річного чоловіка викрили співробітники управління протидії кіберзлочинам у Львівській області спільно зі слідчими Львівського районного управління поліції.
Хакер на замовлення вносив зміни до програмного коду, щоб обійти ліцензію та зробити програми безкоштовними. Свої послуги рекламував на профільних форумах, злам однієї програми коштував близько 3 000 гривень. Замовниками були переважно іноземні громадяни.
Крім цього, чоловік здійснював злам платних програм, створених іншими хакерами для підбору паролів до соціальних мереж. Надалі ці програми він продавав за нижчою ціною.
В оселі фігуранта працівники поліції провели обшуки та вилучили комп’ютерну техніку, що використовувалася у протиправній діяльності.
Зловмиснику загрожує до шести років позбавлення волі.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як відновити видалені публікації чи історії в Instagram? ІНСТРУКЦІЯ
Чому у Вас є як мінімум три мільярди причин змінити пароль облікового запису?
Нагадаємо, що майже всі найпопулярніші програми Android використовують компоненти з відкритим вихідним кодом, але багато з цих компонентів застаріли і мають як мінімум одну небезпечну уразливість. Через це вони можуть розкривати персональні дані, включаючи URL-адреси, IP-адреси і адреси електронної пошти, а також більш конфіденційну інформацію, наприклад, OAuth-токени, асиметричні закриті ключі, ключі AWS і web-токени JSON.
Окрім цього, фахівці компанії AdaptiveMobile Security повідомили подробиці про небезпечну проблему в технології поділу мережі 5G. Уразливість потенційно може надати зловмисникові доступ до даних і дозволити здійснювати атаки типу “відмови в обслуговуванні” на різні сегменти мережі 5G оператора мобільного зв’язку.
Також дослідники безпеки виявили в Google Play і Apple App Store сотні так званих fleeceware-додатків, які принесли своїм розробникам сотні мільйонів доларів.
До речі, в даркнеті виявили оголошення про продаж підроблених сертифікатів про вакцинацію і довідок про негативний тест на Covid-19. Крім того, число рекламних оголошень про продаж вакцин від коронавірусу збільшилося на 300% за останні три місяці.
Двох зловмисників з Кривого Рогу викрили у привласненні 600 тисяч гривень шляхом перевипуску сім-карт. Отримавши мобільний номер, зловмисники встановлювали дані про особу, яка раніше його використовувала. Для цього вони авторизувалися у різних мобільних додатках, зокрема поштових служб, державних, комунальних та медичних установ, використовуючи функцію відновлення паролю.