Курс біткоїна вдень у середу, 19 травня, падав до позначки у майже 30 тисяч доларів. У відсотковому співвідношенні падіння склало майже 30% всього за добу.

Станом на 20 травня курс біткоїна дещо зріс – на більшості бірж він сягає 35 тисяч доларів.

Нагадаємо, що в середині квітня біткоїн коштував близько 64 тисяч доларів, досягши свого історичного максимуму, після чого розпочалося поступове зниження його ціни.

Відтоді його ціна впала приблизно удвічі. Слідом за біткоїном просіла й ціна більшості інших криптовалют.

Падіння біткоїна супроводжувалося негативним новинним тлом – зокрема заявами Ілона Маска про те, що його компанія Tesla припиняє продаж машин за цю криптовалюту та те, що її видобуток завдає шкоди екології.

Попри те, що згодом Маск уточнив, що вірить у майбутнє криптовалют і що Tesla не має наміру продавати біткоїни, які їй належать, ціна продовжувала повзти вниз.

Курс біткоїна: чому стався великий обвал?

Біткоїн обвалився

Падіння останньої доби фахівці пов’язують переважно із повідомленнями про нові обмеження для криптовалют у Китаї – місцевим фінансовим установам і платіжним сервісам заборонили надавати послуги, пов’язані з цифровими активами.

Попри те, що різноманітні обмеження для криптовалют діють в КНР уже кілька років, близько 75% видобутку біткоїнів припадають саме на Китай.

Учасники ринку відреагували на різке падіння біткоїна за останню добу по-різному: поки одні прогнозують подальше зниження ціни, інші навпаки сприйняли обвал курсу як “знижку” і висловлюють впевненість у подальшому зростанні.

Загальна капіталізація ринку криптовалют наразі складає майже 1,6 трильйона доларів.

За трохи більше 10 років свого існування курс біткоїна пройшов шлях від лічених центів за одну “монету” до майже 65 тисяч доларів на своєму піку у квітні 2021-го.

Водночас цей актив є дуже волатильним, тобто таким, ціна якого може різко змінюватися. Приміром, у грудні 2017 року курс біткоїна сягнув 20 тисяч доларів, після чого різко обвалився.

У 2019-му він падав до позначки в районі 3,5 тис. Рік тому, у травні 2020-го, курс біткоїна коливався в районі 9 тисяч.

Джерело: ВВС

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як завантажити дані Google Maps? ІНСТРУКЦІЯ

Психічне здоров’я у дітей від соцмереж і смартфонів не страждає – ДОСЛІДЖЕННЯ

Як створити надійний пароль? ПОРАДИ

Як вберегти свої банківські рахунки від кіберзлочинців? ПОРАДИ

Що таке FLoC Google і як він буде відстежувати Вас в Інтернеті?

До речі, пандемія спричинила нову хвилю цифрової трансформації у всьому світі. І державні установи не залишилися осторонь цього процесу. Завдяки розширенню цифрової інфраструктури, зокрема створенню нових додатків та сервісів, віддалених робочих місць та переходу в хмарне середовище, кількість потенційних векторів атак збільшилася.

Також повністю модульний ноутбук з ОС Windows від Framework тепер готовий до попереднього замовлення за базовою ціною у $999. Клієнти можуть розміщувати замовлення на веб-сайті Framework. 13,5-дюймовий ноутбук складається повністю з модульних деталей, включаючи материнську плату, яку ви можете легко поміняти та замінити.

Кілька редакцій Windows 10 версій 1803, 1809 та 1909 досягли кінця обслуговування (EOS), починаючи з травня , про що Microsoft нагадала нещодавно. Пристрої з випусками Windows 10, які досягли EoS, більше не отримуватимуть технічну підтримку, а також щомісячні виправлення помилок та безпеки, щоб захистити їх від останніх виявлених загроз безпеки.

Окрім цього, після вступу в силу нової політики Google в описі додатків з’явиться додатковий розділ з інформацією про те, до яких даними має доступ продукт. У розробників буде можливість розповісти користувачам про те, для чого додаткам потрібен доступ до тих або інших даних і як їх обробка впливає на загальну функціональність.