Користувачі Windows 10 уже кілька років стикаються з проблемами несумісних драйверів, які в деяких випадках приводили до помилки “синій екран смерті” на комп’ютерах.
Microsoft дозволить розробникам позначати свої драйвери як для встановлення автоматично або вручну, вказуючи, які драйвери слід доставляти користувачам Windows. Якщо для драйвера встановлено значення “Автоматично”, він буде автоматично завантажений і встановлений у відповідних системах. Таким чином розробники зможуть розгортати нові драйвери і перевірити їх надійність на невеликій кількості систем Windows, перш ніж пропонувати їх більш широкої аудиторії.
ТехноГігант також змінив сторінку налаштувань служби Windows Update, додавши новий розділ “Optional updates”. Служба Windows Update і раніше буде автоматично встановлювати оновлення для драйверів обладнання, тоді як опціональні апдейти з’являться в новому розділі. Таким чином користувачі зможуть дізнатися, що буде в оновленнях Windows (драйвери, оновлення, не пов’язані з безпекою, і інші виправлення).
Тепер такі партнери Microsoft, як Intel, HP, Dell і Lenovo зможуть запитувати блокування функціональних оновлень для Windows 10 на пристроях з невідповідними драйверами. Якщо партнер Microsoft подасть запит на блокування, “Центр оновлення Windows” не пропонуватиме функціональні поновлення користувачам пристроїв з проблемними драйверами. Блокування буде тимчасовою, і проблемні пристрої зможуть їх отримати після випуску виправлення. Ця міра дозволить уникнути появи “синього екрану смерті” і втрати даних.
Нагадаємо, популярні поштові додатки для iOS і Android “обробляють” дані з поштових скриньок користувачів і потім продають створені на основі цієї інформації продукти клієнтам у сфері фінансів, туризму та електронної комерції.
Також фішинговий механізм створили двоє правопорушників для заволодіння криптовалютою. Під час виконання користувачем переказу криптовалюти відбувалася підміна криптогаманця отримувача, і гроші направлялись зловмисникам.
Окрім цього, зловмисник за допомогою системи онлайн-платежів банківських установ, які не є резидентами України, заволодів грошовими коштами українського банку.
Зверніть увагу, найбільш привабливою для хакерів мобільною операційною системою є Android. Так, 99% мобільних шкідливих програм виявляюють саме на пристроях під управлінням цієї ОС, йдеться у звіті з кібербезпеки мобільних пристроїв за 2019 рік компанії ESET.
До речі, образливі та провокативні повідомлення, знущання в коментарях, навмисне створення конфліктних ситуацій — все це типові прояви тролінгу в Інтернеті. Часто юні користувачі не в змозі боротися з цим самостійно, а батьки не розуміють що це та як захистити власну дитину. Як знизити тиск на підлітка, який вже став жертвою тролінгу в Мережі, а також уникнути цього, читатйте у статті.