Microsoft розповіла про свою нову технологією, розроблену для боротьби з діпфейками, які можуть використовуватися для поширення дезінформації.

Інструмент під назвою Microsoft Video Authenticator використовує спеціальний алгоритм для визначення автентичності будь-якого зображення або відеоролика.

Технологія була розроблена командою Microsoft Research у співпраці з Microsoft Responsible AI і Комітетом Microsoft з ІІ, етики та наслідків у розробці і дослідженнях (Microsoft AI, Ethics and Effects in Engineering and Research, AETHER).

Microsoft Video Authenticator здатна здійснювати аналіз фото- і відеоконтенту, обробленого за допомогою ІІ-алгоритмів. Діпфейкі представляють собою зображення або відео, на яких після обробки демонструється те, чого не було насправді. Сучасні технології дозволяють створювати діпфейкі, які практично неможливо відрізнити від реальних відео. Подібні підробки можуть використовуватися зловмисниками для поширення дезінформації, введення людей в оману і маніпуляцій.

В ході процесу обробки відео система також здатна оцінювати дійсність кожного окремого кадру в режимі реального часу.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Чому варто дотримуватись максимальної приватності Вашого профілю і сторінки у соцмережах

10 кращих застосунків для Android та iOS, які допоможуть Вам у навчанні

Чому слід оновлювати програмне забезпечення? Поради

Як заблокувати небажаний контакт у Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Як зупинити відстеження небажаними програмами Вашої точної геолокації? ІНСТРУКЦІЯ

Як захистити екаунт TikTok? Поради

Нове сімейство троянських шкідливих програм виявили фахівці з кібербезпеки. Загроза поширюється через шкідливі торенти та використовує численні прийоми, щоб отримати якомога більше криптовалюти від жертв, та при цьому уникнути виявлення.

Також компанії Apple і Google оголосили, що в майбутніх версіях операційних систем iOS і Android буде реалізована система відстеження поширення COVID-19, для використання якої раніше була потрібна установка окремого додатка.

Зверніть увагу, як з’ясували фахівці компанії Palo Alto Networks, найчастіше зловмисники імітують сайти Microsoft, Facebook, Netflix, PayPal, Apple, Royal Bank of Canada, LinkedIn, Google, Apple iCloud, Bank of America, Dropbox, Amazon і Instagram.

До речі, Apple випадково дозволила шкідливій програмі Shlayer працювати на macOS. Шкідливе ПЗ було замасковано під оновлення для Adobe Flash Player і пройшло необхідну верифікацію в Mac App Store.

Співробітники Mozilla провели нове дослідження, яке підтвердило, що історія переглядів браузера дозволяє ідентифікувати користувачів. Вони з’ясували, що більшість користувачів слідують звичними схемами перегляду веб-сторінок, і це дозволяє онлайн-рекламодавцям створювати їх точні профілі.