Microsoft видалила з власної платформи додатки китайських хакерів

3 хв. читання
Microsoft 2

Microsoft видалила зі свого порталу Azure 18 додатків Azure Active Directory, які були розроблені і використовувалися кіберзлочинним китайським угрупованням Gadolinium.

Додатки Azure використовувалися в рамках шкідливої ​​кампанії в 2020 році, яку Microsoft охарактеризувала як “особливо складну” для виявлення через багатоступінчастість  процесу зараження і широкого використання корисних навантажень, написаних на мові PowerShell.

Атаки почалися з цілеспрямованого фішингу, в рамках якого злочинці відправляли організаціям шкідливі листи, які зазвичай містять файли PowerPoint на тему COVID-19. Як тільки жертва відкривала документ, на її систему встановлювалися шкідливі програми.

За словами Microsoft, хакери використовували шкідливе ПЗ на заражених комп’ютерах для встановлення одного з 18 додатків Azure AD. Роль цих додатків полягала в автоматичному налаштуванні кінцевої точки жертви “з дозволами, необхідними для розкрадання і відправки даних в підконтрольне зловмисникам сховище Microsoft OneDrive.

Крім видалення шкідливих додатків, Microsoft також працювала над видаленням облікового запису GitHub, яку та ж група Gadolinium використовувала в рамках своїх атак в 2018 році. Дані дії завадять злочинцям повторно використовувати ті ж облікові запис для інших потенційних атак в майбутньому.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як обмежити перегляд небажаного контенту для дітей у TikTok? Поради для батьків

10 кращих застосунків для Android та iOS, які допоможуть Вам у навчанні

Чому слід оновлювати програмне забезпечення? Поради

Як заблокувати небажаний контакт у Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Як зупинити відстеження небажаними програмами Вашої точної геолокації? ІНСТРУКЦІЯ

Як скопіювати файли на USB-накопичувач на Chromebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, виявили нову шпигунську кампанію проти користувачів Android, в рамках якої зловмисники поширюють “Pro-версію” TikTok. Шкідливе ПЗ здатне захоплювати контроль над базовими функціями пристрою – робити фотографії, читати і відправляти SMS-повідомлення, здійснювати телефонні дзвінки і запускати додатки.

Також співробітники компанії Facebook вручну переглядають запити на розкриття інформації користувачів, не перевіряючи електронні адреси тих, хто запитує доступ до порталів, призначених виключно для співробітників правоохоронних органів. Іншими словами, будь-хто, у кого є електронна адреса, може отримати доступ до порталів, де правоохоронні органи запитують дані про користувачів Facebook і WhatsApp.

З’явилася офіційно ОС Android 11, яка розповсюджується серед компаній-виробників смартфонів та розробників Android. Остання версія мобільної ОС Google фокусується на трьох ключових темах – людське життя, елементи керування та конфіденційність – і робить їх більш помітними на Вашому смартфоні.

Фахівці Колумбійського університету провели дослідження на предмет безпеки Android-додатків, і 306 додатків містили серйозні криптографічні уразливості. Найпоширенішими проблемами опинилися використання небезпечного генератора псевдовипадкових чисел, непрацюючі хеш-функції, використання режиму роботи CBC, повторне використання паролів (в тому числі ненадійних) тощо.

Уразливість BLURtooth можуть використовувати хакери для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth. За допомогою уразливості BLURtooth зловмисник може маніпулювати компонентом CTKD для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth і таким чином отримати доступ до підтримуючих Bluetooth сервісів і додатків на тому ж пристрої.

Поділитися
Exit mobile version