Житель Херсону привласнював гроші громадян, видаючи себе за працівників банків. Для цього він використовував автовідповідач та SIP-телефонію, яка дозволяла одночасного обдзвонювати більше 30 абонентів.

Правопорушника викрили співробітники відділу протидії кіберзлочинам в Херсонській області спільно зі слідчими Херсонського районного управління поліції.

Встановлено, що місцевий мешканець у домашніх умовах створив так званий call-центр. Чоловік використовував GSM-шлюз для SIP-телефонії, який надавав можливість активувати 32 SIM-картки та одночасно здійснювати виклики. Також зловмисник використовував автовідповідач, який нібито від імені банку повідомляв громадянам про “блокування” картки. Для розблокування пропонувалося виконати певні дії, однак після цього – зловмисник привласнював гроші з їхніх рахунків. Наразі працівники поліції встановлюють потерпілих та суму завданих збитків.

На Херсонщині один шахрай створив домашній call-центр для виманювання грошей з банківських карток

Кіберполіція радить громадянам: не повідомляйте нікому дані банківських карток, особливо CVV та PIN-код, адже навіть працівники банків ніколи не запитують таку інформацію.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як виявити та чому краще не сперечатися з “тролями”? ПОРАДИ

Правила безпеки дітей в Інтернеті

Як захистити підлітків від інтернет-шахраїв? ПОРАДИ

Як зберегти заряд батареї на Вашому iPhone? ПОРАДИ

Як користуватись Google Docs? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Google планує ускладнити Android-додаткам відстеження користувачів. Компанія анонсувала зміни в те, як обробляються унікальні ідентифікатори пристроїв, що дозволяють відстежувати їх між додатками.

Також Apple має намір випустити оновлення для своїх пристроїв, після якого вони дозволять користувачам дізнаватися, яку саме інформацію про них збирають додатки.

Microsoft детально розповість про “наступне покоління Windows” на спеціальному заході, який відбудеться в кінці цього місяця. Компанія почала розсилку запрошень на захід, який буде повністю присвячено програмній платформі Windows і почнеться о 18:00 (за київським часом) 24 червня.

Окрім цього, зловмисники поширюють шкідливе ПЗ під виглядом популярних Android-додатків від відомих компаній. Підроблений плеєр VLC, антивірус Касперського, а також підроблені додатки FedEx і DHL встановлюють на пристроях жертв банківські трояни Teabot або Flubot, вперше виявлені раніше в цьому році.