Шкідливе ПЗ XcodeSpy складається з Run Script, доданого в легітимний Xcode-проект під назвою TabBarInteraction.

За словами експертів, які проаналізували бекдор, він має функції запису аудіо через мікрофон пристрою жертви, а також записи відео і набраного тексту на клавіатурі. Крім того, EggShell дозволяє завантажувати і вивантажувати файли.

Хоча керуюча LaunchAgent інфраструктура серверів XcodeSpy була відключена, досліднику безпеки SentinelOne Phil Stokes вдалося знайти кілька установок бекдора EggShell, завантажених на VirusTotal.

Стоукс вперше дізнався про бекдор від анонімного дослідника, який знайшов його в мережах якоїсь американської компанії. Як повідомили представники компанії, вона регулярно піддається кібератакам з боку північнокорейських APT-груп, і EggShell був виявлений в процесі регулярних сканувань мережі на ознаки присутності в ній північнокорейських хакерів. Однак, як зазначив Стоукс, на 100% зв’язати EggShell з північнокорейськими APT-групами експертам не вдалося.

Ґрунтуючись на зібраних в ході розслідування відомостях, фахівці вважають, що зловмисники були активні в період з липня по жовтень 2020 року і в першу чергу атакували розробників з Азії.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як створити гостьову мережу Wi-Fi та навіщо вона потрібна?

Що таке зловмисне ПЗ? Все, що потрібно знати про віруси, трояни та програми-вимагачі

Як обмежити додаткам використання даних у фоновому режимі на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Як налаштувати автовидалення повідомлень у Telegram? – ІНСТРУКЦІЯ

Як заборонити сайтам надсилати Вам сповіщення у Chrome на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Нагадаємо, на VirusTotal були виявлені кілька зразків трояна XCSSET, які здатні працювати на пристроях з чипами Apple Silicon (M1).  Троян вміє красти файли куки з Safari, інформацію з додатків Evernote, Skype, Notes, QQ, WeChat і Telegram, а також шифрувати файли і впроваджувати шкідливий JavaScript сторінки, що відкривається у браузері, за допомогою XSS-атаки

Окрім цього, у Google Play Маркет знайшли понад десять додатків, що завантажують троянську програму Joker. Ця шкідлива програма примітна тим, що таємно оформляє підписку на преміум-послуги. Вона також вміє перехоплювати SMS, красти конфіденційні дані і список контактів, встановлювати бекдор, генерувати фейковий відгуки, нав’язливо показувати рекламу

Також понад 10 різних APT-груп, які використовують нові уразливості Microsoft Exchange для компрометації поштових серверів, виявили дослідники з кібербезпеки. Дослідники ESET виявили наявність веб-шелів (шкідливі програми або скрипти, які дозволяють дистанційно управляти сервером через веб-браузер) на 5 тисячах унікальних серверах у понад 115 країнах світу.

До речі, хакери вигадали хитрий спосіб викрадення даних платіжних карток у скомпрометованих інтернет-магазина. Замість того, щоб надсилати інформацію про картку на контрольований ними сервер, хакери приховують її у зображенні JPG та зберігають на самому веб-сайті, з якого власне, і були викраденні дані.

А команда експертів змогла отримати доступ до камер відеоспостереження, встановлених в компаніях Tesla, Equinox, медичних клініках, в’язницях і банках. Фахівці опублікували зображення з камер, а також скріншоти своєї здатності отримати доступ суперкористувача до систем спостереження, які використовують в компанії Cloudflare і в штаб-квартирі Tesla.