У новому випуску свого браузера Tor 9.5 розробники представили функції, що полегшують доступ до анонімних сервісів.
Tor оперує мережевими рівнями onion-маршрутизаторів, дозволяючи забезпечувати анонімні вихідні з’єднання і анонімні приховані сервіси. Приховані сервіси доступні через спеціальні псевдодомени верхнього рівня .onion. Мережа Tor розпізнає ці домени і направляє інформацію анонімно до прихованих сервісів, які потім обробляють її за допомогою стандартного програмного забезпечення, налаштованого на прослуховування тільки непублічних інтерфейсів.
У новій версії браузера Tor тепер реалізована спеціальна функція для користувачів персональних комп’ютерів, що дозволяє автоматично вибирати onion-варіант online-сервісу, якщо відповідний вендор зробив його доступним. Якщо функція “Onion Location” ввімкнена, користувачі отримають повідомлення, що пропонує вибрати onion-версію сервісу.
Назви onion-сервісів також можуть бути переглянуті в майбутньому. Адреси доменів, які часто складаються з літер і цифр з метою криптографічного захисту, можуть бути надзвичайно складними для запам’ятовування. Для вирішення цієї проблеми розробники Tor співпрацюють з некомерційною організацією “Фонд свободи преси” (Freedom of the Press Foundation, FPF) і “Фондом електронних рубежів” (Electronic Frontier Foundation) з метою почати розробку простих для запам’ятовування назв onion-доменів.
Поряд з цими функціями, остання версія браузера містить поліпшені оповіщення про безпечні/небезпечні web-адреси. Браузер тепер буде використовувати сучасні індикатори, що оповіщають користувачів про потенційну небезпеку.
Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
ЯК КОНТРОЛЮВАТИ ОНОВЛЕННЯ WINDOWS 10 ЗА П’ЯТЬ КРОКІВ
ЯК ОБМЕЖИТИ ЕКРАННИЙ ЧАС У WINDOWS 10? – ІНСТРУКЦІЯ
ЯК ВИПРАВИТИ НЕПОЛАДКИ ЗІ ЗВУКОМ НА МАС?
Нагадаємо, фахівці з VPNpro виявили в Google Play Store цілу низку шкідливих додатків, в цілому встановлених щонайменше на 157 млн пристроїв. Метою додатків було збір даних про користувачів.
Також виявлено експлойт, який дозволяє зловмисникам перехоплювати будь-яку програму на зараженому смартфоні – потенційно відкриваючи приватні SMS-повідомлення та фотографії, облікові дані входу, GPS-координати, телефонні розмови
Окрім цього, Google випустила оновлення Google Maps, в якому додала підтримку режиму Plus Code. Він дозволяє поділитися геолокацією, навіть якщо адреса відсутня або невідома.
До речі, Google також оголосила про намір впровадити в Chrome антиспам-систему для блокування повідомлень. Нова функція повинна з’явитися в версії Chrome 84, запланованої до виходу 12 липня 2020 року.
А компанія Microsoft заявила, що Windows 10, версія 2004, буде постачатися з підтримкою Wi-Fi 6 і WPA3 для гігабітних швидкостей і кращої продуктивності, а також для більш безпечного бездротового підключення до мережі.