ProtonMail – найзахищеніший поштовий клієнт в світі, який не зламати. Швейцарська компанія ProtonMail захищена одними з найсуворіших законів про конфіденційність в світі. У неї безліч функцій, призначених для захисту листів і особистих даних. Компанія стверджує, що її електронні листи повністю зашифровані, і вона не може отримати доступ до даних користувачів.

“Дані шифруються на стороні клієнта за допомогою ключа шифрування, до якого у нас немає доступу”, – йдеться на сайті. ProtonMail не вимагає для створення нового облікового запису ніякої особистої інформації, навіть журналів IP-адрес.

Проте, незважаючи на обіцяну конфіденційність, сервіс зберігає інформацію про листи користувачів.

Журналісти The Daily Beast і Der Spiegel стверджують, що їм вдалося отримати копію електронного листа, який “ХАМАС” за допомогою сервісу ProtonMail відправив в аеропорт Мінська. З нього випливає, що білоруські диспетчери повідомили пілотам Ryanair про мінування літака на 27 хвилин раніше, ніж самі отримали повідомлення про бомбу.

Повідомлення з погрозою від “солдат ХАМАС”, відправлене з адреси [email protected] , прийшло на пошту “Белавіа” о 12:57 за київським часом. При цьому вже о 12:33 диспетчери рекомендували літаку Ryanair екстрено приземлитися в мінському аеропорту через загрозу мінування. О 12:30 літак увійшов в повітряний простір Білорусі. В ту ж хвилину білоруська сторона поінформувала екіпаж про передбачуваний загрозу вибуху. О 12:47 літак змінив курс і полетів у бік Мінська.

В офіційній заяві Управління авіації Мінтрансу Білорусі не йдеться, у скільки прийшов електронний лист. Слідчі підтвердили, що повідомлення надійшло з захищеного сервісу електронної пошти Protonmail, зареєстрованого в Швейцарії. Точне місцезнаходження автора повідомлення визначити неможливо.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як завантажити дані Google Maps? ІНСТРУКЦІЯ

Психічне здоров’я у дітей від соцмереж і смартфонів не страждає – ДОСЛІДЖЕННЯ

Як створити надійний пароль? ПОРАДИ

Як вберегти свої банківські рахунки від кіберзлочинців? ПОРАДИ

Що таке FLoC Google і як він буде відстежувати Вас в Інтернеті?

До речі, пандемія спричинила нову хвилю цифрової трансформації у всьому світі. І державні установи не залишилися осторонь цього процесу. Завдяки розширенню цифрової інфраструктури, зокрема створенню нових додатків та сервісів, віддалених робочих місць та переходу в хмарне середовище, кількість потенційних векторів атак збільшилася.

Також повністю модульний ноутбук з ОС Windows від Framework тепер готовий до попереднього замовлення за базовою ціною у $999. Клієнти можуть розміщувати замовлення на веб-сайті Framework. 13,5-дюймовий ноутбук складається повністю з модульних деталей, включаючи материнську плату, яку ви можете легко поміняти та замінити.

Кілька редакцій Windows 10 версій 1803, 1809 та 1909 досягли кінця обслуговування (EOS), починаючи з травня , про що Microsoft нагадала нещодавно. Пристрої з випусками Windows 10, які досягли EoS, більше не отримуватимуть технічну підтримку, а також щомісячні виправлення помилок та безпеки, щоб захистити їх від останніх виявлених загроз безпеки.

Окрім цього, після вступу в силу нової політики Google в описі додатків з’явиться додатковий розділ з інформацією про те, до яких даними має доступ продукт. У розробників буде можливість розповісти користувачам про те, для чого додаткам потрібен доступ до тих або інших даних і як їх обробка впливає на загальну функціональність.