Популярний сайт відстеження рейсів в режимі реального часу Flightradar24 став жертвою кібератаки, в результаті якої доступ до його сервісів був закритий на кілька годин.
За даними команди Flightradar24, це був вже третій напад на компанію за останні два дні, пише ВВС.
“Перші спроби відновити сайт зазнали невдачі через значну нестабільності під час атак”, – йдеться у повідомленні.
Команда не повідомила, який саме тип атаки був використаний проти них, але наголосила на тому, що атака забезпечила доступ до послуг, а не до даних користувачів.
Веб-сайт дозволяє користувачам відстежувати в повітрі літаки – як комерційні, так і пасажирські, слідуючи маршрутам польоту в реальному часі.
Flightradar24 повідомляє, що його послугами користується близько двох мільйонів користувачів, і він щодня відслідковує 180 000 рейсів. Серед клієнтів сайту – виробники літаків, такі як Airbus і Boeing. Його інструменти можуть ідентифікувати модель літака, номер рейсу і коди сигналів авіакатастрофи, а також безліч інших розширених функцій.
Такі інструменти роблять веб-сайт і його конкурентів цінним інструментом для спостерігачів за літаками і журналістів, які висвітлюють події та інші інциденти з авіакомпаніями.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Шахрайство, оманливий дизайн, або як торгові сайти змушують Вас витрачати більше?
Найпоширеніші схеми кіберзлочинців та способи захисту від них. Поради
Як користуватися спеціальними піктограмами програм на Вашому iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ
Як перемістити програми з бібліотеки додатків на головний екран на iPhone?– ІНСТРУКЦІЯ
Чим Вам загрожує підключення невідомих USB? Поради із захисту
Як зробити Chrome веб-браузером за замовчуванням на iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ
Кібератаки та шкідливі програми – одна з найбільших загроз в Інтернеті. Дізнайтеся з підбірки статей, як виникло шкідливе програмне забезпечення та які є його види, що таке комп’ютерний вірус, про усі види шкідливого ПЗ тощо.
До речі, дослідники розкрили подробиці про критичну уразливість в додатку Instagram для Android, експлуатація якої дозволяла віддаленим зловмисникам перехопити контроль над цільовим пристроєм шляхом відправки спеціально створеного зображення.
Цікаво знати, що кіберполіція затримала злочинну групу, яка за допомогою скімінгових пристроїв виготовляла дублікати банківських карток. Далі з цих карток знімали готівку. За це зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення.
Також після додавання до свого функціоналу аудіо-твітів для iOS у червні, Twitter зараз експериментує з ідеєю дозволити людям записувати та надсилати голосові повідомлення за допомогою прямих повідомлень.
Важливо знати, що хакерам вдалося обійти захист iOS 14 на пристроях, що базуються на процесорі Apple A9.