Компанія розробник комп’ютерних ігор CD Projekt стала жертвою кібератаки з використанням здирницького ПЗ.

Зловмисникам вдалося отримати доступ до внутрішньої комп’ютерної мережі, зашифрувати деякі пристрої і викрасти дані.

Компанія CD Projekt опублікувала в Twitter залишену хакерами записку з вимогою викупу. За словами зловмисників, вони викрали вихідний код ігр Cyberpunk 2077, Witcher 3, Gwent і навіть “невиданої версії Witcher 3”. Кіберзлочинці загрожують опублікувати його, а також юридичні, фінансові та інші внутрішні документи компанії, якщо “не буде досягнуто угоди”.

Згідно із заявою CD Projekt, компанія убезпечила свою IT-інфраструктуру, почала відновлювати дані з резервних копій, повідомила про інцидент правоохоронні органи і звернулася за допомогою до фахівців.

Атака на CD Projekt пішла за невдалим випуском гри Cyberpunk 2077, яка була випущена з багатьма багами і проблемами з продуктивністю на ПК і старих консолях. Sony навіть виключила гру з PlayStation Store і повертає гроші користувачам. Microsoft також пропонує повернути гроші.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як виправити повільний Wi-Fi? ПОРАДИ

Як дізнатися, які дані Google знає про Вас і видалити їх? – ІНСТРУКЦІЯ

Як не стати жертвою кібератаки? ПОРАДИ

Чи варто користуватися WhatsApp? П’ять правил безпеки від найбільш розшукуваного хакера світу

П’ять небезпечних типів файлів, що можуть містити шкідливе ПЗ

Що таке Google Assistant та що він може робити?

Нагадаємо, Apple займається розробкою, яка буде розрізняти користувачів смартфонів за новою технологією. Йдеться про так звану теплову карту особи, яка, як і відбитки пальців, є унікальною. Обдурити цю систему захисту буде практично неможливо.

Також корпорація Microsoft випускає вбудований генератор паролів та функцію моніторингу витоків облікових даних у системах Windows та macOS, що працюють з останньою версією Microsoft Edge.

Окрім цього, багатофункціональний “шкідник” VPNFilter, якому вдалося інфікувати 500 тисяч роутерів у 54 країнах, хоч і був дезактивований два роки тому, однак досі не вичищений із сотень мереж. Такі невтішні результати чергової перевірки, яку провели дослідники з Trend Micro.

До речі, викрадена база даних, яка містить імена, адреси електронної пошти та паролі користувачів Nitro PDF, безкоштовно розповсюджується в Мережі. Загалом база даних налічує понад 77 мільйонів записів.