У вівторок GitHub запустив тестування та презентацію нового інструменту програмування, що працює на основі штучного інтелекту, який має за мету допомогти розробникам програм писати кращий код для різних мов програмування, включаючи Python, JavaScript, TypeScript, Ruby та Go. Про це повідомляє The Hacker News.

Copilot, як називають синтезатор коду, був розроблений у співпраці з OpenAI і використовує Codex, нову систему штучного інтелекту, яка навчена загальнодоступному вихідному коду та природній мові з метою перекладу коментарів та коду, написаного користувачем, на автоматичну згенеровані фрагменти коду.

“GitHub Copilot витягує контекст із коду, над яким ви працюєте, пропонуючи цілі рядки або цілі функції”, – сказав генеральний директор GitHub Нат Фрідман у своєму дописі в блозі. “Це допомагає швидко знаходити альтернативні способи вирішення проблем, писати тести та досліджувати нові API, не вимагаючи нудного пристосування пошуку відповідей в Інтернеті”.

Незважаючи на свою функцію автозаповнення на основі ШІ для написання типового коду, платформа розміщення програмного забезпечення та управління версіями, що належить корпорації Microsoft, повторила, що Copilot не призначений для написання коду від імені розробника, зазначивши, що користувачі можуть переглядати альтернативні пропозиції та вручну редагувати запропонований код.

Враховуючи, що моделі автозаповнення коду основані на використанні переважно англійської мови та вихідного коду із загальнодоступних сховищ на GitHub, компанія чітко попереджає про проблеми з  написаними програмами, які можуть виникнути внаслідок використання низькоякісного коду з навчального набору – “поширення небезпечних шаблонів, повторних помилок або посилань на застарілі API або ідіоми”.  Іншими словами, код, запропонований GitHub Copilot, “слід ретельно перевірити, переглянути та виправити у разі виникнення помилок, як і будь-який інший код”.

Однак, є і позитив –  код, заповнений за допомогою системи Copilot, в основному унікальний, і тест, проведений GitHub, виявив, що лише 0,1% згенерованого коду можна знайти дослівно в навчальному наборі. Компанія також заявила, що має наявні фільтри для блокування образливих слів..

Наразі GitHub Copilot доступний як розширення для крос-платформного редактора коду Microsoft Visual Studio Code, як локально на машині, так і в хмарі на GitHub Codespaces.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як перенести Ваші контакти з iOS на Android за допомогою iCloud, Gmail або Google Drive? ІНСТРУКЦІЯ

Як вибрати найкращий iPad 2021? ПОРАДИ

Як віддалено вийти з Gmail на загубленому пристрої? ІНСТРУКЦІЯ

Майнінг криптовалют: що таке Taproot та який захист у Bitcoin

Дослідження на основі відкритих джерел: де та як використовується? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Wi-Fi зі специфічною назвою мережі виводить з ладу iPhone. Як виявилося, якщо підключитися до бездротової мережі з символьною назвою, то модуль зависає, при цьому потім його можна включити. Проблема стосується всіх моделей iPhone, в тому числі найновіших. Збій можна перемогти тільки за допомогою повного скидання налаштувань.

Також у продуктах Microsoft в 2020 році виявлено 1268 уразливостей, що є рекордним числом. У період з 2016 по 2020 рік кількість уразливостей в рішеннях американської компанії збільшилася на 181%.

Microsoft оновлює OneDrive в Інтернеті та Android основними функціями редагування фотографій. Серед функцій редагування, які зараз підтримує OneDrive, Ви можете обрізати, обертати та вносити коригування світла та кольору у фотографії. Microsoft також пропонує кілька інших функцій для версії програми OneDrive для Android. Тепер Ви можете передавати фотографії на пристрій із підтримкою Chromecast і дозволяти іншим спостерігати, як Ви гортаєте їх у прямому ефірі.

Окрім цього, в Україні заблокували мережу сall-центрів РФ, які збирали особисті дані українців. Організатори залучали до роботи до 150 операторів, які працювали у дві зміни.