Власники китайського додатку TikTok подали до суд на адміністрацію президента США Дональда Трампа. Таким чином сервіс має намір оскаржити рішення уряду про блокування додатка 20 вересня нинішнього року.

“Ми категорично не згодні з позицією адміністрації про те, що TikTok є загрозою національній безпеці, і раніше ми сформулювали ці заперечення”, – повідомляється на офіційному сайті сервісу.

За словами представників TikTok, влада Китаю не має доступу до даних американських користувачів, оскільки вони зберігаються на серверах в США і Сінгапурі, а також відокремлені від тієї інформації, яка збирається іншими сервісами, розробленими компанією ByteDance.

Як стверджується в позові, указ Трампа не відповідає вимогам Закону про міжнародні надзвичайні економічних повноваженнях (IEEPA), що дозволяє уряду забороняти діяльність, яка представляє собою “незвичайну і екстраординарну загрозу”. Забороняючи TikTok без повідомлення або можливості бути почутим, указ порушує процесуальні гарантії П’ятої поправки до Конституції США.

TikTok нагадав, що в результаті заборони не буде близько 10 тис. робочих місць в США, які заплановані на найближчі три роки в тому випадку, якщо сервіс все ж продовжить працювати в країні.

TikTok також звинуватив Facebook у спробах використати політику для нанесення шкоди сервісу. За словами генерального директора Кевіна Майера, Facebook проводить “атаки під виглядом патріотизму, спрямовані на те, щоб покласти край присутності китайської платформи в США”.

Як повідомило видання The Wall Street Journal, Марк Цукерберг міг використовувати приватну зустріч з Дональдом Трампом під час свого візиту до Вашингтона в кінці минулого року з метою загострити ситуацію з TikTok. Повідомляється, що після зустрічі з Цукербергом сенатори почали висловлювати стурбованість з приводу TikTok.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як захиститися від незаконного криптомайнінгу?

Як швидко знайти системні налаштування у Windows 10? – ІНСТРУКЦІЯ

Як допомогти Gmail розпізнавати спам та заблокувати небажані листи?

10 кращих додатків для обміну повідомленнями на Android

Як поділитися своїм місцезнаходженням з друзями на iOS і Android? ІНСТРУКЦІЯ

Як відформатувати текст у Google Таблицях? ІНСТРУКЦІЯ

Фішингову кампанію з використанням бренду Netflix виявили фахівці з кібербезпеки. Зловмисники розсилають користувачам листи з повідомленням про заборгованість і вимогою змінити платіжні дані для продовження підписки.

Також сервіс “Карти” від Google зараз активно удосконалюють, щоб полегшити розрізнення природних особливостей навколишнього середовища – щоб люди могли побачити з великою точністю, де розташовані гірські крижані шапки, пустелі, пляжі чи густі ліси. За даними Google, нові “Карти” будуть доступні у 220 країнах та окремих територіях, які зараз підтримуються програмою – “від найбільших мегаполісів до малих селищ”.

Зверніть увагу, щойно відкритий дослідниками P2P-ботнет уразив щонайменше 500 урядових та корпоративних серверів SSH протягом 2020 року.  Фірма з кібербезпеки Guardicore опублікувала дослідження FritzFrog, однорангового (P2P) ботнету, який було виявлено за допомогою устаткування компанії з січня цього року.

До речі, Huawei підтвердила, що Android-пристрої її виробництва як і раніше будуть отримувати оновлення функціоналу та патчі безпекиЯк повідомили представники Huawei порталу Huawei Central, компанія продовжить оновлювати свої смартфони (в тому числі Honor) з передвстановленим магазином додатків Google Play і Huawei Mobile Services.

Microsoft випустила позапланове оновлення KB4578013, що виправляє дві уразливості підвищення привілеїв в сервісі віддаленого доступу (Windows Remote Access).