У лютому 2019 року Google представила сервіс під назвою Password Checkup, покликаний попередити користувачів під час використання комбінацій логінів і паролів, що раніше застосовувалися на зламаних сайтах. А з випуском Chrome 86 ця функція (відома як Safety Check з травня 2020 року) тепер доступна в мобільних версіях Chrome для Android і iOS.
Крім того, сама функція Safety Check також отримала оновлення. Починаючи з Chrome 86, Safety Check підтримує стандарт “.well-known/change-password” – стандарт W3C, що дозволяє web-сайтам вказувати URL-адресу, за якою користувачі можуть перейти для зміни своїх паролів. Таким чином, користувачі Chrome 86 можуть натиснути кнопку на екрані налаштувань пароля Chrome і відразу перейти на необхідну сторінку для зміни пароля, а не шукати її по складній структурі сайту.
Google також розширює функцію touch-to-fill на iOS. Спочатку запущена на Android в липні, функція виявляє сайт, на який користувач переходить, а потім пропонує автозаповнення паролів, якщо облікові дані були раніше записані.
Функція була створена для того, щоб користувачі не могли автоматично вводити паролі на фішингових сайтах, але вона також дозволяє вводити паролі у форми авторизації одним дотиком пальця, без необхідності перегортати десятки або сотні записів. Починаючи з Chrome 86, нова функція також присутня в iOS, де в якості додаткової функції безпеки користувачам також буде запропоновано пройти аутентифікацію за допомогою біометричних даних перед автоматичним заповненням паролів. Це включає використання Face ID, Touch ID або коду доступу телефону в крайньому випадку.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Шахрайство, оманливий дизайн, або як торгові сайти змушують Вас витрачати більше?
Найпоширеніші схеми кіберзлочинців та способи захисту від них. Поради
Як користуватися спеціальними піктограмами програм на Вашому iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ
Як перемістити програми з бібліотеки додатків на головний екран на iPhone?– ІНСТРУКЦІЯ
Чим Вам загрожує підключення невідомих USB? Поради із захисту
Як зробити Chrome веб-браузером за замовчуванням на iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ
Кібератаки та шкідливі програми – одна з найбільших загроз в Інтернеті. Дізнайтеся з підбірки статей, як виникло шкідливе програмне забезпечення та які є його види, що таке комп’ютерний вірус, про усі види шкідливого ПЗ тощо.
До речі, дослідники розкрили подробиці про критичну уразливість в додатку Instagram для Android, експлуатація якої дозволяла віддаленим зловмисникам перехопити контроль над цільовим пристроєм шляхом відправки спеціально створеного зображення.
Цікаво знати, що кіберполіція затримала злочинну групу, яка за допомогою скімінгових пристроїв виготовляла дублікати банківських карток. Далі з цих карток знімали готівку. За це зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення.
Також після додавання до свого функціоналу аудіо-твітів для iOS у червні, Twitter зараз експериментує з ідеєю дозволити людям записувати та надсилати голосові повідомлення за допомогою прямих повідомлень.
Важливо знати, що хакерам вдалося обійти захист iOS 14 на пристроях, що базуються на процесорі Apple A9.