Google спрощує обмін текстом з друзями та колегами завдяки новій функції Chrome 90, яка дозволяє створювати посилання на вибраний текст на веб-сторінці.

Ця нова функція розповсюджується зараз у Chrome 90 і побудована поверх функції Google ” Прокрутка до тексту за допомогою фрагмента URL-адреси “, яку розробники запровадили на початку цього року, пише Bleeping Computer.

Щоб створити посилання на виділений текст, просто виділіть текст, на який Ви хочете зробити посилання, і клацніть правою кнопкою миші на ньому. Після цього відкриється контекстне меню, яке відображає опцію “Копіювати посилання для виділення”, як показано нижче.

У Chrome тепер можна ділитися виділеним текстом: як це зробити?

Коли Ви натискаєте опцію “Копіювати посилання, щоб виділити”, Google Chrome створить посилання на текст у вигляді URL-адреси текстового фрагмента.

Якщо вставити цю URL-адресу в адресний рядок Google Chrome і натиснути клавішу Enter, вона автоматично відкриє сторінку, перейдіть до тексту, яким Ви ділитесь, і виділіть його, як показано нижче:

У Chrome тепер можна ділитися виділеним текстом: як це зробити?

Ця функція – чудовий спосіб поділитися певним текстом із веб-сторінки з друзями чи колегами. Наприклад, якщо Ви намагаєтесь поділитися інструкціями щодо виправлення чогось або вказати конкретний рецепт на сторінці, тепер Ви можете зробити посилання та виділити конкретний текст для іншої людини.

Однак дослідник безпеки Brave Browser Пітер Снайдер висловив занепокоєння тим, що ця функція може дозволити зловмисникові визначити, чи відображається текст на сторінці. І хоча Brave Browser в кінцевому підсумку ввімкнув цю функцію, розробники внесли деякі зміни, тому “прокрутка відбувається лише тоді, коли веб-сторінка є/стає видимою.

Оскільки ця функція наразі доступна для користувачів Chrome 90, вона поки що може працювати не для всіх. Якщо ця функція не увімкнена у Вашому браузері, Ви можете її ввімкнути, перейшовши на chrome: //flags /#copy-link-to-text у Chrome 90 та увімкнувши функцію “Копіювати посилання в текст”.

Після того, як Ви увімкнете цю функцію, перезапустіть Chrome, коли буде запропоновано, і функція “Копіювати посилання в текст” тепер буде ввімкнена.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як відновити видалені публікації чи історії в Instagram? ІНСТРУКЦІЯ

Як захистити Вашу конфіденційність в Інтернеті, якщо режим анонімного перегляду у Chrome виявився слабким?

Чому у Вас є як мінімум три мільярди причин змінити пароль облікового запису?

Злам веб-сайту: сім ознак, що свідчать про це

Як підвищити захист екаунта в Twitter? ПОРАДИ

Нагадаємо, що майже всі найпопулярніші програми Android використовують компоненти з відкритим вихідним кодом, але багато з цих компонентів застаріли і мають як мінімум одну небезпечну уразливість. Через це вони можуть розкривати персональні дані, включаючи URL-адреси, IP-адреси і адреси електронної пошти, а також більш конфіденційну інформацію, наприклад, OAuth-токени, асиметричні закриті ключі, ключі AWS і web-токени JSON.

Окрім цього, фахівці компанії AdaptiveMobile Security повідомили подробиці про небезпечну проблему в технології поділу мережі 5G. Уразливість потенційно може надати зловмисникові доступ до даних і дозволити здійснювати атаки типу “відмови в обслуговуванні” на різні сегменти мережі 5G оператора мобільного зв’язку.

Також дослідники безпеки виявили в Google Play і Apple App Store сотні так званих fleeceware-додатків, які принесли своїм розробникам сотні мільйонів доларів.

До речі, в даркнеті виявили оголошення про продаж підроблених сертифікатів про вакцинацію і довідок про негативний тест на Covid-19. Крім того, число рекламних оголошень про продаж вакцин від коронавірусу збільшилося на 300% за останні три місяці.

Двох зловмисників з Кривого Рогу викрили у привласненні 600 тисяч гривень шляхом перевипуску сім-карт. Отримавши мобільний номер, зловмисники встановлювали дані про особу, яка раніше його використовувала. Для цього вони авторизувалися у різних мобільних додатках, зокрема поштових служб, державних, комунальних та медичних установ, використовуючи функцію відновлення паролю.