Кіберполіція України оголосила боротьбу з піратством по всій країні. Так, операція “Пірати” стартувала сьогодні, 8 квітня, та триватиме до кінця місяця. Мета – протидія злочинам, що вчиняються у сфері порушень авторських прав правовласників.

Як відомо, у 2019 році кіберполіція припинила діяльність 100 піратських онлайн кінотеатрів. Адміністраторів цих ресурсів було викрито на території Львівської та Закарпатської областей, а також в м. Києві. Про це повідомив начальник Департаменту кіберполіції Сергій Демедюк.

За його словами, захист інтелектуальної власності та протидія поширенню в мережі протиправного контенту є однією із ланок роботи підрозділу. Тож, кіберполіція, як державний правоохоронний орган, має націлити свої зусилля на захист прав правовласників та звертати увагу громадян на використанні виключно легальних каналів отримання інформації та контенту.

“Ми повинні навчитися поважати інтелектуальну працю, адже на перший погляд, перегляд відеострічки на піратському ресурсі не несе ніякої загрози для безпеки суспільства, але водночас, такі дії провокують зловмисників в обхід законодавства порушувати права інших громадян, чиєю власністю і являються ці стрічки. Тому культура оплати авторського відео та аудіо контенту онлайн має розвиватися в Україні”, – зазначив очільник української кіберполіції.

Він також додав, що пірати не зацікавлені у наданні громадянам безкоштовного доступу до перегляду відеотворів. Основною їх метою є отримання грошей за розміщення рекламних оголошень на піратських ресурсах. І такий заробіток може стартувати від 500 доларів на місяць з одного сайту. При цьому, немає гарантії того, що цей ресурс не несе у собі шкідливого програмного забезпечення.

Кіберполіція закликає правовласників звертатися до підрозділу із повідомленнями щодо порушення їх авторських прав. Для цього фізичні особи та представники юридичних осіб можуть використовувати форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.

Нагадаємо, під виглядом ліцензійного програмного забезпечення зловмисники поширювали віруси типу “stealer” або “keylogger”. Програмні засоби поширювали в мережі Інтернет на спеціалізованих форумах та чатах бірж криптовалют.

Також шахрайську схему з викрадання грошей з банківських рахунків клієнтів іноземних та українських банків організували троє мешканців Києва.

Окрім цього, кіберзлочинці атакують пристрої IoT (Інтернету речей) за допомогою зламу паролів і інших вразливостей, зокрема, голосових помічників, які підключаються до елементів управління будинком, таким як освітлення, термостати, дверні замки.

 

Автор:

Автор: Олена Кожухар