Українські правоохоронці долучилися до спільної операції із закриття тіньового торговельного майданчику DarkMarket.

Так, нелегальний маркетплейс припинив свою роботу завдяки спільній операції Європолу, ФБР, британського Управління боротьби із злочинністю (NCA), а також правоохоронних органів Австралії, Німеччини, Данії, Швейцарії, Молдови і України, йдеться у повідомленні Європолу.

Результатом міжнародного заходу стало закриття DarkMarket, відключення його серверів та арешт ймовірного оператора.

За повідомленням правоохоронців, на DarkMarket укладалися угоди з купівлі-продажу наркотиків, фальшивих грошей, крадених банківських реквізитів, анонімних SIM-карт, шкідливих програм.

Сервери знаходились в Україні та Молдові

На момент закриття підпільний торговий майданчик налічував близько 500 тисяч зареєстрованих користувачів і понад 2,4 тисяч продавців нелегальних товарів. Через неї було сукупно проведено понад 320 тис. транзакцій з використанням криптовалюти на загальну суму понад €140 млн ($170 млн).

Завдяки акції правоохоронцям вдалося захопити два десятка серверів в Молдові і Україні, які використовуються для потреб DarkMarket. Ймовірний оператор тіньового сервісу, 34-річний уродженець Австралії, відмовився співпрацювати зі слідством і був поміщений під варту.

За наявними даними, DarkMarket потрапив в поле зору правоохоронців під час розслідування діяльності голландського хостинг-сервісу Cyberbunker, відомого своїми зв’язками з кіберзлочинцями. Деяких користувачів DarkMarket вдалося затримати під час поліцейських рейдів у вересні 2020 року в рамках транскордонної операції DisrupTor.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як використовувати “Швидкі команди” на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити обліковий запис Google за замовчуванням на комп’ютері? – ІНСТРУКЦІЯ

Як використовувати Google Duo для здійснення відеодзвінків? – ІНСТРУКЦІЯ

Як додавати, редагувати або видаляти збережені паролі в Microsoft Edge? – ІНСТРУКЦІЯ

Як швидко очистити всі сповіщення на Mac? ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, американське розвідувальне співтовариство офіційно звинувачує російських хакерів у зламі SolarWinds. Підозрюють, що російські хакери, які фінансуються державою, зламали ІТ-компанію SolarWinds, яку вони потім використали як стартовий майданчик для проникнення в кілька урядових відомств США

Також дослідники з безпеки виявили нову родину програм-вимагачів, яка націлилася на корпоративні мережі, та попередили, що професійні кіберзлочинці вже вдарили по декількох організаціях за допомогою схеми шифрування файлів.

Окрім цього, браузер Edge буде постійно звіряти інформацію з базами даних про розсекречені логіни і паролі – користувачі отримуватимуть інформацію у разі виявлення діяльності з боку кібершахраїв. Також власникам пристроїв надаватимуть поради, що дозволяють змінити конфіденційні дані з метою збереження високого рівня безпеки.

За останніми даними, один із найбезпечніших месенджерів Signal набуває популярності як в Україні, так і в США. Навіть Ілон Маск підтримав хвилю популярності і порадив користуватися Signal у себе в Твіттері. У чому його переваги, читайте у статті.