Користувачі старих Android-смартфонів можуть зіткнутися з проблемою веб-серфінгу вже у наступному році. Про це застерігає Центр сертифікації Let’s Encrypt, який обслуговує близько 220 мільйонів доменів в Мережі.
Центр сертифікації Let’s Encrypt, який розпочав роботу чотири роки тому, допомагає спростити процедуру налаштування безпечного сайту. Всі відомі браузери довіряють сертифікатами Let’s Encrypt, дозволяючи користувачам взаємодіяти з ресурсами з безпечного проколу HTTPS.
Представники центру сертифікації нагадали користувачам, що 1 вересня 2021 року термін дії сертифіката DST Root X3 закінчиться. На практиці це означає, що пристрої, які не оновлювалися останні чотири роки, можуть зіткнутися з труднощами під час відвідування сайтів за допомогою безпечного протоколу, повідомляє Forbes.
“Якщо певне програмне забезпечення не оновлювалося з 2016 року, воно не буде довіряти нашому кореневого сертифікату ISRG Root X1. Особливо це стосується версій Android до 7.1.1 – вони не будуть довіряти випущеним Let’s Encrypt сертифікатами”, – пояснює Джейкоб Хофман, один з провідних розробників Let’s Encrypt.
За підрахунками Хофмана, ця проблема торкнеться близько третини активних Android-пристроїв. На жаль, з оновленнями цієї операційної системи у вендорів завжди були проблеми.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
У Zoom нарешті доступне наскрізне шифрування: як увімкнути його на своєму пристрої?
Фішингові листи: розпізнаємо шахрайство на реальному прикладі
Як зупинити отримання SMS на свій смартфон із розсилкою від торгових мереж?
Як виміряти рівень кисню у крові за допомогою Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ
Як увімкнути нову функцію відстеження миття рук на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ
Нагадаємо, компанія Google випустила чергові патчі для Android, загалом усунувши понад 30 уразливостей. Найсерйознішою з нових проблем, згідно з бюлетенем, є можливість віддаленого виконання коду (RCE), виявлена в одному з компонентів системи Android.
Також мешканця міста Хмельницький впіймали на розповсюдженні конфіденційної інформації користувачів мережі Інтернет, серед якої були логіни та паролі доступу до різних інтернет-ресурсів, електронних поштових скриньок, облікових записів соціальних мереж та електронних гаманців
До речі, у WhatsApp з’явилася довгоочікувана функція, що дозволяє автоматично видаляти повідомлення. Тепер користувачі можуть включити “Автовидалення” для особистих чатів, після чого відправлені повідомлення будуть зникати через сім днів. У групових бесідах тільки адміністратори можуть включити або відключити нововведення.
Зверніть увагу, що зловмисники зловживають функціоналом Google Диска і використовують його для розсилки нібито легітимних електронних листів і push-повідомлень від Google, які в разі відкриття можуть перенаправити людей на шкідливі web-сайти.
Окрім цього, нову вимагацьку кампанію, націлену на користувачів сервісу для відеоконференцій Zoom, виявили дослідники Bitdefender Antispam Lab. Мова йде про так зване “інтимне вимагання” (sextortion), яке припало до смаку зловмисникам останнім часом.