За повідомленням Nikkei Asia, Apple затримала виробництво деяких моделей MacBook та iPad через глобальний дефіцит чипів. Ця затримка вплинула на електронну та автомобільну промисловість. Що стосується MacBook, проблема з ланцюгами поставок вплинула на ключовий етап виробництва, коли компоненти встановлюються на друковані плати до остаточної збірки ноутбука. Тим часом виробництво iPad було затримано через брак дисплеїв та компонентів дисплея.

Дефіцит мікросхем ще не продемонстрував помітного впливу на доступність продукції для споживачів і залишається проблемою ланцюга поставок. Як розповіли аналітики та технічні керівники інформаційній організації, Apple відома тим, що керує складним ланцюгом поставок і має можливість швидко закуповувати необхідні компоненти. Те, що навіть така велика корпорація зазнала впливу цієї проблеми, означає, що вона стає більш серйозною і може мати більший вплив на конкурентів у найближчі місяці.

Електроніка та автомобільна промисловість почали відчувати наслідки нестачі напівпровідників після того, як робота та навчання на дому через пандемію спричинили зростання попиту на ПК та інші пристрої. Виробникам таких автомобілів, як Ford та Nissan, довелося скоротити виробництво автомобілів, а Sony заявила, що PlayStation 5 залишатиметься дефіцитом ще кілька місяців через цю проблему.

Дефіцит чипів не вплинув на виробництво iPhone, хоча Тім Кук ще в січні заявив Reuters, що модель iPhone 12 Pro зіткнулася з обмеженнями у постачанні. Джерела Nikkei підтвердили те, що сказав генеральний директор, додавши, що постачання деяких деталей iPhone досить обмежене.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як відновити видалені публікації чи історії в Instagram? ІНСТРУКЦІЯ

Як захистити Вашу конфіденційність в Інтернеті, якщо режим анонімного перегляду у Chrome виявився слабким?

Чому у Вас є як мінімум три мільярди причин змінити пароль облікового запису?

Злам веб-сайту: сім ознак, що свідчать про це

Як підвищити захист екаунта в Twitter? ПОРАДИ

Нагадаємо, що майже всі найпопулярніші програми Android використовують компоненти з відкритим вихідним кодом, але багато з цих компонентів застаріли і мають як мінімум одну небезпечну уразливість. Через це вони можуть розкривати персональні дані, включаючи URL-адреси, IP-адреси і адреси електронної пошти, а також більш конфіденційну інформацію, наприклад, OAuth-токени, асиметричні закриті ключі, ключі AWS і web-токени JSON.

Окрім цього, фахівці компанії AdaptiveMobile Security повідомили подробиці про небезпечну проблему в технології поділу мережі 5G. Уразливість потенційно може надати зловмисникові доступ до даних і дозволити здійснювати атаки типу “відмови в обслуговуванні” на різні сегменти мережі 5G оператора мобільного зв’язку.

Також дослідники безпеки виявили в Google Play і Apple App Store сотні так званих fleeceware-додатків, які принесли своїм розробникам сотні мільйонів доларів.

До речі, в даркнеті виявили оголошення про продаж підроблених сертифікатів про вакцинацію і довідок про негативний тест на Covid-19. Крім того, число рекламних оголошень про продаж вакцин від коронавірусу збільшилося на 300% за останні три місяці.

Двох зловмисників з Кривого Рогу викрили у привласненні 600 тисяч гривень шляхом перевипуску сім-карт. Отримавши мобільний номер, зловмисники встановлювали дані про особу, яка раніше його використовувала. Для цього вони авторизувалися у різних мобільних додатках, зокрема поштових служб, державних, комунальних та медичних установ, використовуючи функцію відновлення паролю.