Дослідники з фірми Proofpoint виявили нову фішингову кампанію операторів BazarLoader. Злочинці обходять автоматичні системи виявлення загроз і заражають системи шкідливим ПЗ BazarLoader, використовуваним угрупуванням TrickBot.

В рамках нової кампанії, яка отримала назву BazaFlix, зловмисники розповсюджують електронні листи від імені стрімінгових сервісів. У листах повідомлялося, що термін дії пробної або демонстраційної версії підписки закінчився і з платіжної карти користувача стягуватиметься плата за преміальний план.

В електронних листах вказано номер телефону, за яким одержувачі можуть зателефонувати і скасувати підписку. Зловмисники на іншому кінці лінії пропонують перейти на web-сайт стрімінгового сервісу BravoMovies від компанії UrbanCinema. Сайт виглядає досить реалістично з використанням постерів до фільмів з різних загальнодоступних джерел.

Дотримуючись інструкцій щодо відмови від підписки на стрімінгові сервіси BravosMovies, користувачі завантажують заражений документ Microsoft Excel із макросами, які встановлюють шкідливе ПЗ BazarLoader. Після зараження системи оператори BazarLoader можуть надавати доступ різним кіберзлочинцям, в тому числі операторам здирницького ПЗ.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як завантажити дані Google Maps? ІНСТРУКЦІЯ

Психічне здоров’я у дітей від соцмереж і смартфонів не страждає – ДОСЛІДЖЕННЯ

Як створити надійний пароль? ПОРАДИ

Як вберегти свої банківські рахунки від кіберзлочинців? ПОРАДИ

Що таке FLoC Google і як він буде відстежувати Вас в Інтернеті?

До речі, пандемія спричинила нову хвилю цифрової трансформації у всьому світі. І державні установи не залишилися осторонь цього процесу. Завдяки розширенню цифрової інфраструктури, зокрема створенню нових додатків та сервісів, віддалених робочих місць та переходу в хмарне середовище, кількість потенційних векторів атак збільшилася.

Також повністю модульний ноутбук з ОС Windows від Framework тепер готовий до попереднього замовлення за базовою ціною у $999. Клієнти можуть розміщувати замовлення на веб-сайті Framework. 13,5-дюймовий ноутбук складається повністю з модульних деталей, включаючи материнську плату, яку ви можете легко поміняти та замінити.

Кілька редакцій Windows 10 версій 1803, 1809 та 1909 досягли кінця обслуговування (EOS), починаючи з травня , про що Microsoft нагадала нещодавно. Пристрої з випусками Windows 10, які досягли EoS, більше не отримуватимуть технічну підтримку, а також щомісячні виправлення помилок та безпеки, щоб захистити їх від останніх виявлених загроз безпеки.

Окрім цього, після вступу в силу нової політики Google в описі додатків з’явиться додатковий розділ з інформацією про те, до яких даними має доступ продукт. У розробників буде можливість розповісти користувачам про те, для чого додаткам потрібен доступ до тих або інших даних і як їх обробка впливає на загальну функціональність.