Які дані збирають і передають автомобілі про свої власників?

3 хв. читання
avto

Журналіст газети Washington Post на прикладі власного автомобіля Chevrolet Volt 2017 року продемонстрував, скільки інформації корпорація General Motors отримує від своїх транспортних засобів.

Журналіст запросив експерта для зламу комп’ютерної системи автомобіля і виявив, що в авто записувало відомості про пункти призначення і місця паркування транспортного засобу, журнали дзвінків, інформацію про його мобільний пристрій і навіть контактні дані, в тому числі адреси людей, електронні листи і фотографії.

В ході іншого експерименту журналіст купив на eBay старий автомобільний комп’ютер Chevy і зміг витягти з нього особисту інформацію про попереднього власника, а також його особисті фотографії.

“З точки зору підключених послуг нічого не відбувається без згоди клієнта. Збір даних про транспортний засіб, таких як місце розташування, стан транспортного засобу, а також системна інформація забезпечує доступ до багатьох важливих служб безпеки і зв’язку, включаючи автоматичне оповіщення про ДТП, пошук вкраденого транспортного засобу і моніторинг його стану. Дані також використовуються для поліпшення якості транспортних засобів і поліпшення дизайну майбутніх виробів”, – пояснив представник GM.

Представник також відзначив, що в нових автомобілях GM є налаштування, що дозволяє вимикати служби відстежування.

GM повідомила журналісту, що оновить свою політику конфіденційності до кінця цього року. Як зазначив журналіст, зараз немає федеральних законів, що регулюють збір та використання автовиробниками персональних даних користувачів.

До речі, припинено діяльність потужного хакерського угруповання – у дата-центрі під Одесою правоохоронці виявили майже 150 серверів із тисячами хакерських ресурсів.

Також у 2020 році межа між фейками і правдою ставатиме ще більш розмитою завдяки використанню нових технологій, а перед численними смарт-будинками та розумними містами постане ряд проблем кібербезпеки. Компанія ESET представила щорічний прогноз розвитку загроз на найближчі 12 місяців.

Зверніть увагу, компанія Adobe випустила оновлення безпеки для чотирьох своїх широко використовуваних продуктів – Adobe Acrobat і Reader, Photoshop CC, ColdFusion і Brackets.

Цікаво, що Microsoft опублікувала звіт про тенденції шкідливого ПЗ і кібербезпеки в 2019 році, в якому також розповіла про зростання активності фішингових атак.

Стало відомо, що на Дніпропетровщині Служба безпеки України блокувала діяльність хакерського угруповання, організованого спецслужбами РФ для проведення кібератак на українські державні органи.

Якщо Ви купуєте товари в Інтернеті і хочете бути в безпеці, важливо вивчити сайт перш, ніж робити замовлення, і задатися головним питанням. Наскільки добре налагоджений захист покупців? Як здійснюється обробка претензій і повернення грошових коштів? На ці запитанні спробуємо відповісти у цій статті.

Поділитися
Exit mobile version