Європол заарештував 10 кіберзлочинців у Великобританії, Бельгії та на Мальті за звинуваченням у зламі мобільних телефонів знаменитостей, зірок спорту і музикантів з метою крадіжки особистої інформації і мільйонів доларів у криптовалюті.

Кіберзлочинне угруповання викрало понад $ 100 мільйонів у криптовалюті за допомогою методики підміни SIM-карт (SIM-swapping). Ця методика передбачає деактивацію SIM-карти мобільного телефону жертви шляхом обману телефонної компанії або використання підкупленого інсайдера, щоб номер можна було перенести на іншу карту.

Зловмисники отримали контроль над додатками і обліковими записами, запросивши коди скидання пароля, відправлені в SMS-повідомленнях. Потім вони змогли викрасти кошти, криптовалюту і особисту інформацію, в тому числі контакти. Крім того, хакери контролювали облікові записи в соціальних мережах, що дозволяло робити публікації і відправляти повідомлення від імені жертв.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як не стати жертвою кіберзлочину, якщо працюєш вдома? ПОРАДИ

Що таке спуфінг і як запобігти атаці? ПОРАДИ

Чи варто користуватися WhatsApp? П’ять правил безпеки від найбільш розшукуваного хакера світу

Як перенести бесіди з WhatsApp у Telegram на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перенести історію чату з WhatsApp у Telegram для iPhone? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити на Android обліковий запис Google за замовчуванням? – ІНСТРУКЦІЯ

Як дізнатися, які дані Google знає про Вас і видалити їх? – ІНСТРУКЦІЯ

Діяльність одного з найбільших у світі фішингових сервісів для атак на фінансові установи різних країн припинили правоохоронці. Від фішингових атак цього сервісу, який створив та адміністрував 39-річний мешканець Тернопільщини, постраждали 11 країн світу.

Досліднику у галузі кібербезпеки вдалося зламати внутрішні системи понад 35 найбільших компаній, серед яких були Microsoft, Apple, PayPal, Shopify, Netflix, Yelp, Tesla та Uber. У цьому фахівцеві допомогла нова атака на ланцюжок поставок софту.

Для обходу захисних поштових шлюзів і фільтрів автори адресних фішингових листів використовують новаторський спосіб приховування шкідливого вмісту сторінки. Теги JavaScript, впроваджувані в HTML-код, шифруються з використанням азбуки Морзе.

Нове сімейство програм-вимагачів під назвою Vovalex поширюється через піратський софт, замаскований під популярні утиліти для Windows – наприклад, CCleaner. Одна цей шифрувальник має певну особливість, що відрізняє його від інших “шкідників” подібного класу.