Затримали хакера з Одещини, який збував інформацію з обмеженим доступом

3 хв. читання
hacker darknet

Чоловік за допомогою шкідливого програмного забезпечення зібрав базу логінів та паролів для входу в електронні системи. Далі цю інформацію правопорушник формував у бази та збував через месенджер. Йому загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Співробітники кіберполіції Одещини спільно зі слідчими Приморського відділу поліції, під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури № 3, викрили місцевого мешканця у несанкціонованому збуті інформації з обмеженим доступом.

Кіберполіція встановила, що до зазначених дій причетний 47-річний чоловік. Він на хакерських ресурсах придбав шкідливе програмне забезпечення та власноруч “удосконалив” його. Шляхом сканування мережі на предмети уразливості та шляхом грубого підбору паролів, чоловік отримував доступ до інформації з обмеженим доступом. Отриману інформацію він об’єднував у бази та продавав через месенджер.

Правоохоронці провели обшук за місцем мешкання чоловіка та вилучили речові докази: комп’ютерну техніку, флеш-накопичувачі, мобільні телефони, банківські картки, які використовувалась у злочинній діяльності. Усе вилучене направлено на проведення відповідних експертиз.

Для того, щоб Ваші конфіденційні дані не потрапили до сторонніх осіб, кіберполіція радить:

– скрізь, де це можливо, використовувати двофакторну автентифікацію;
– використовувати різні паролі для облікових записів;
– створювати складні паролі, що містять не менше восьми символів, мають літери верхнього та нижнього регістру, цифри;
– використовуйте антивірусне програмне забезпечення.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Шахрайство, оманливий дизайн, або як торгові сайти змушують Вас витрачати більше?

Найпоширеніші схеми кіберзлочинців та способи захисту від них. Поради

Як користуватися спеціальними піктограмами програм на Вашому iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перемістити програми з бібліотеки додатків на головний екран на iPhone?– ІНСТРУКЦІЯ

Чим Вам загрожує підключення невідомих USB? Поради із захисту

Як зробити Chrome веб-браузером за замовчуванням на iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ

Кібератаки та шкідливі програми – одна з найбільших загроз в Інтернеті. Дізнайтеся з підбірки статей, як виникло шкідливе програмне забезпечення та які є його види, що таке комп’ютерний вірус, про усі види шкідливого ПЗ тощо.

До речі, дослідники розкрили подробиці про критичну уразливість в додатку Instagram для Android, експлуатація якої дозволяла віддаленим зловмисникам перехопити контроль над цільовим пристроєм шляхом відправки спеціально створеного зображення.

Цікаво знати, що кіберполіція затримала злочинну групу, яка за допомогою скімінгових пристроїв виготовляла дублікати банківських карток. Далі з цих карток знімали готівку. За це зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення.

Також після додавання до свого функціоналу аудіо-твітів для iOS у червні, Twitter зараз експериментує з ідеєю дозволити людям записувати та надсилати голосові повідомлення за допомогою прямих повідомлень.

Важливо знати, що хакерам вдалося обійти захист iOS 14 на пристроях, що базуються на процесорі Apple A9.

Поділитися
Exit mobile version