В ході спільної міжнародної операції співробітники правоохоронних органів дев’яти країн заарештували 179 осіб, причетних до купівлі-продажу незаконних товарів і послуг у даркнеті.
Операцію під назвою Operation Disruptor очолило Федеральне відомство кримінальної поліції Німеччини (Bundeskriminalamt, BKA). У ній також взяли участь Національна поліція Нідерландів, Національне агентство боротьби зі злочинністю Великобританії (National Crime Agency, NCA), Міністерство юстиції США, ФБР, Європол тощо.
Operation Disruptor організована після закриттям одного з найбільших торгових майданчиків даркнета Wall Street Market у минулому році. Співробітникам правоохоронних органів вдалося встановити особи користувачів Wall Street Market, що дозволило їм також ідентифікувати користувачів інших підпільних торговельних майданчиків, в тому числі AlphaBay, Dream Nightmare, Empire, White House, DeepSea і Dark Market.
В ході операції було заарештовано 179 осіб, 121 з них – у США. 42 арешту було вироблено в Німеччині, вісім – в Нідерландах, чотири – в Великобританії, три – в Австрії та один – в Швеції. В цілому правоохоронці вилучили у заарештованих понад $ 6,5 млн готівкою і в криптовалюті.
“Золотий вік ринку даркнета закінчився. Операції, подібні до цієї, демонструють можливість правоохоронних органів справлятися з шифруванням і анонімністю чорних ринків даркнета. Поліція не тільки вимикає незаконні торговельні майданчики, а й відстежує злочинців, які купують і продають незаконні товари на таких сайтах. Даркнет – це не казка, продавці і покупці більше не можуть ховатися в тіні”, – повідомляє Європол.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як обмежити перегляд небажаного контенту для дітей у TikTok? Поради для батьків
10 кращих застосунків для Android та iOS, які допоможуть Вам у навчанні
Чому слід оновлювати програмне забезпечення? Поради
Як заблокувати небажаний контакт у Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ
Як зупинити відстеження небажаними програмами Вашої точної геолокації? ІНСТРУКЦІЯ
Як скопіювати файли на USB-накопичувач на Chromebook? – ІНСТРУКЦІЯ
Нагадаємо, виявили нову шпигунську кампанію проти користувачів Android, в рамках якої зловмисники поширюють “Pro-версію” TikTok. Шкідливе ПЗ здатне захоплювати контроль над базовими функціями пристрою – робити фотографії, читати і відправляти SMS-повідомлення, здійснювати телефонні дзвінки і запускати додатки.
Також співробітники компанії Facebook вручну переглядають запити на розкриття інформації користувачів, не перевіряючи електронні адреси тих, хто запитує доступ до порталів, призначених виключно для співробітників правоохоронних органів. Іншими словами, будь-хто, у кого є електронна адреса, може отримати доступ до порталів, де правоохоронні органи запитують дані про користувачів Facebook і WhatsApp.
З’явилася офіційно ОС Android 11, яка розповсюджується серед компаній-виробників смартфонів та розробників Android. Остання версія мобільної ОС Google фокусується на трьох ключових темах – людське життя, елементи керування та конфіденційність – і робить їх більш помітними на Вашому смартфоні.
Фахівці Колумбійського університету провели дослідження на предмет безпеки Android-додатків, і 306 додатків містили серйозні криптографічні уразливості. Найпоширенішими проблемами опинилися використання небезпечного генератора псевдовипадкових чисел, непрацюючі хеш-функції, використання режиму роботи CBC, повторне використання паролів (в тому числі ненадійних) тощо.
Уразливість BLURtooth можуть використовувати хакери для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth. За допомогою уразливості BLURtooth зловмисник може маніпулювати компонентом CTKD для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth і таким чином отримати доступ до підтримуючих Bluetooth сервісів і додатків на тому ж пристрої.