Apple і Facebook обмінялися звинуваченнями щодо політики збору даних користувачів і використанні їх в комерційних цілях.
Першою суперечка почала Apple, яка заявила, що не збирає детальну інформацію користувача для продажу третім сторонам, на відміну від Facebook, яка використовує “зовсім інший підхід”.
“Навпаки, Facebook і інші використовують зовсім інший підхід до таргетингу. Вони не тільки ділять призначені для користувача групи на невеликі сегменти, але і використовують деталізовані дані про браузинг для показу таргетированої реклами. Топ-менеджери Facebook ясно заявили про свій намір збирати якомога більше даних за допомогою своїх і сторонніх продуктів для створення і монетизації деталізованих профілів користувачів, і ця зневага конфіденційністю користувачів продовжує поширюватися на все більше число продуктів”, – заявила Apple в листі, адресованому низці правозахисних організацій, включаючи “Фонд електронних рубежів” і Human Rights Watch.
У листі компанія виступила на захист свого рішення відкласти запуск функції App Tracking Transparency в iPhone, що вимагає дозволу користувача на відстеження компаніями його активності в додатках і на web-сайтах в комерційних цілях. Нововведення було реалізовано у версії iOS 14, випущеної у вересні цього року, однак вимога про використання функціоналу стане обов’язковою тільки на початку 2021 року. Apple прийняла таке рішення у зв’язку зі скаргами розробників, в тому числі Facebook, які стверджували, що ця зміна завдасть шкоди їхньому бізнесу. У свою чергу це рішення розкритикували правозахисні організації, які порахували, що затримка випуску функції зробить користувачів метою таргетированої політичної реклами в період президентських виборів в США.
У відповідь на звинувачення Apple компанія Facebook заявила, що Apple намагається відвернути користувачів від власних проблем з конфіденційністю і використовує своє домінуюче становище для блокування конкурентів, таких як Facebook, в сфері рекламного бізнесу.
“Вони використовують свою домінуючу позицію на ринку для збору даних, одночасно роблячи практично неможливим використання тих же даних конкурентами. Вони заявляють, що справа в конфіденційності, але в дійсності в прибутку”, – заявила Facebook.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
У Zoom нарешті доступне наскрізне шифрування: як увімкнути його на своєму пристрої?
Фішингові листи: розпізнаємо шахрайство на реальному прикладі
Як зупинити отримання SMS на свій смартфон із розсилкою від торгових мереж?
Як виміряти рівень кисню у крові за допомогою Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ
Як увімкнути нову функцію відстеження миття рук на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ
Нагадаємо, компанія Google випустила чергові патчі для Android, загалом усунувши понад 30 уразливостей. Найсерйознішою з нових проблем, згідно з бюлетенем, є можливість віддаленого виконання коду (RCE), виявлена в одному з компонентів системи Android.
Також мешканця міста Хмельницький впіймали на розповсюдженні конфіденційної інформації користувачів мережі Інтернет, серед якої були логіни та паролі доступу до різних інтернет-ресурсів, електронних поштових скриньок, облікових записів соціальних мереж та електронних гаманців
До речі, у WhatsApp з’явилася довгоочікувана функція, що дозволяє автоматично видаляти повідомлення. Тепер користувачі можуть включити “Автовидалення” для особистих чатів, після чого відправлені повідомлення будуть зникати через сім днів. У групових бесідах тільки адміністратори можуть включити або відключити нововведення.
Зверніть увагу, що зловмисники зловживають функціоналом Google Диска і використовують його для розсилки нібито легітимних електронних листів і push-повідомлень від Google, які в разі відкриття можуть перенаправити людей на шкідливі web-сайти.
Окрім цього, нову вимагацьку кампанію, націлену на користувачів сервісу для відеоконференцій Zoom, виявили дослідники Bitdefender Antispam Lab. Мова йде про так зване “інтимне вимагання” (sextortion), яке припало до смаку зловмисникам останнім часом.