Apple спільно з урядом США працювала над “секретним iPod”. Про це розповів колишній розробник програмного забезпечення Apple Девід Шейер.
За словами Шейер, у 2005 році директор із програмного забезпечення iPod звернувся до нього з проханням допомогти двом інженерам із Міністерства енергетики США розробити спеціальний iPod. На ділі інженери були співробітниками компанії Bechtel, великого оборонного підрядника США. На той час тільки чотири людини знали про проект, зараз ніхто з них не працює в компанії. Крім того, документального підтвердження існування проекту також немає, оскільки всі комунікації здійснювалися особисто.
Модифікований iPod повинен був виглядати як звичайний плеєр, але працювати таким чином, щоб усі записані на жорсткий диск пристрою дані не можна було виявити. Підрядникам виділили офіс в штаб-квартирі Apple і кілька місяців навчали, як працювати і вносити зміни в операційну систему iPod.
Модифікованим пристроєм був iPod п’ятого покоління. Хоча Шейер особисто ніколи не бачив додаткове обладнання, він вважає, що iPod був модифікований також для роботи в якості “невидимого лічильника Гейгера”. На його думку, такий пристрій був би надзвичайно корисним під час проведення таємних операцій зі збору доказів радіоактивності.
Absolutely spot on David Shayer…
This project was real w/o a doubt.
There was whole surreal drama & interesting story about how this project was kicked off & then kept secret.
The Case of the Top Secret iPodhttps://t.co/jgZqcvKIsV
— Tony Fadell (@tfadell) August 18, 2020
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як змінити пароль у Facebook? ІНСТРУКЦІЯ
Що робити, щоб унеможливити відслідковування Вашого телефону? Поради
Як вимкнути геолокацію на усіх знімках, якими Ви ділитеся зі свого iPhone?
“Додайте гучності!” Вісім способів покращити звук на Вашому смартфоні
Як захистити дані на смартфоні, якщо Ви його втратите? ІНСТРУКЦІЯ
Нагадаємо, через американські санкції компанія Huawei буде змушена повністю припинити виробництво смартфонів, побудованих на базі процесорів власного виробництва з лінійки HiSilicon Kirin. Пов’язано це з тим, що тайванський виробник чипсетів TSMC не зможе використовувати американське обладнання для виготовлення продукції цього бренду, так як влада США заборонила це робити з 16 вересня 2020 року.
Також на конференції з інформаційної безпеки Black Hat 2020 фахівець Patrick Wardle з компанії Jamf розповів про низку експлойтів, що дозволяє обійти захист Microsoft від шкідливих макросів для зараження пристроїв під управлінням macOS. Уразливості представляють собою так звані zero-click, тобто, для їх експлуатації участь жертви не потрібна. Вони дозволяють зловмисникам доставляти шкідливе ПЗ користувачам macOS за допомогою документа Microsoft Office з макросами.
Окрім цього, використовуючи KrØØk, зловмисники можуть перехоплювати та розшифровувати конфіденційні дані жертв. Це можливо завдяки тому, що дані бездротової мережі шифруються за допомогою парного сеансового ключа WPA2, що складається з нулів, замість належного сеансового ключа. Для перехоплення даних кіберзлочинцям не потрібно знати навіть пароль від Wi-Fi, а достатньо знаходитися в межах сигналу Wi-Fi.
Зауважте, що шахраї навчилися красти інформацію через підробку Saved Messages у Telegram. Цим чатом люди користуються як листуванням з самим собою, і можуть зберігати там важливі і конфіденційні відомості.
До речі, шкідливі розширення були виявлені у Chrome Web Store під час вивчення декількох підроблених блокувальників реклами, що розповсюджувалися через магазин розширень. Фахівці виявили 295 шкідливих розширень, завантажених з магазину понад 80 млн разів.