Google має намір забороняти рекламу шпигунського програмного забезпечення (stalkerware) з 11 серпня 2020 року.
Stalkerware дозволяє зловмисникам стежити за мобільним пристроєм користувача без його відома, а також збирати конфіденційну інформацію, таку як дані про місцезнаходження і активності в Інтернеті. Подібна інформація в подальшому дозволяє здійснювати шантаж або інші шкідливі дії.
“Оновлена політика заборонятиме просування продуктів або послуг, які продаються або призначаються для явної мети відстеження або моніторингу діяльності користувача без його дозволу”, – пояснила Google.
Оновлена політика торкнеться реклами наступного шпигунського ПЗ:
• шпигунське/шкідливе ПЗ, яке можна використовувати для відстеження листувань, телефонних дзвінків або історії переглядів;
• GPS-трекери, спеціально призначені для шпигунства або відстеження кого-небудь без їх згоди;
• просування обладнання для спостереження (камери, аудіореєстратори, відеореєстратори тощо).
У новій рекламній політиці будуть також і винятки, наприклад, реклама послуг приватних детективних агентств або реклама послуг і продуктів, які батьки можуть використовувати для відстеження своїх неповнолітніх дітей.
“Порушення нової політики не призведе до негайного блокування облікового запису без попереднього попередження. Попередження буде відправлено, принаймні, за 7 днів до припинення активності облікового запису”, – пояснила Google.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
ЯК ОЧИСТИТИ КЕШ ТА ФАЙЛИ COOKIES У БРАУЗЕРІ FIREFOX? – ІНСТРУКЦІЯ
ПОРАДИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ СВОЇХ ДОДАТКІВ ДЛЯ IPHONE АБО IPAD
ЯК ЗАПОБІГТИ ДЕФРАГМЕНТАЦІЇ ТВЕРДОТІЛОГО НАКОПИЧУВАЧА SSD? ІНСТРУКЦІЯ
НАВІЩО ПОТРІБЕН МЕНЕДЖЕР ПАРОЛІВ ТА ЯК ПРАВИЛЬНО ЙОГО ОБРАТИ?
ЯК ЗАБОРОНИТИ GOOGLE ЗБИРАТИ ВАШІ ДАНІ ТА НАЛАШТУВАТИ ЇХНЄ АВТОВИДАЛЕННЯ? ІНСТРУКЦІЯ
Ноутбук та рідина – це погана комбінація, але трапляються випадки, коли вони все ж таки “об’єднуються”. Про те, що робити, якщо це сталося, читайте у статті.
Також після тестування стало відомо, що надзвичайно популярний сьогодні додаток – TikTok, зберігає вміст буфера обміну кожні кілька натискань клавіш. Цей факт насторожив багатьох користувачів, але TikTok лише один із 53 додатків, які зберігають інформацію про користувачів таким чином.
Стало відомо, що мешканець Житомирщини підмінив міжнародного мобільного трафіку на понад півмільйона гривень. Крім цього, встановлено інші злочинні осередки які здійснюють підміну міжнародного трафіку в різних регіонах країни.
До речі, хакери використовували шкідливе програмне забезпечення, через яке викрадали реквізити банківських електронних рахунків громадян США, Європи, України та їхні персональні дані. Зокрема, через електронні платіжні сервіси, у тому числі заборонені в Україні російські, вони переводили викрадені гроші на власні рахунки у вітчизняних та банках РФ і привласнювали.
Хакери зараз користуються сервісом Google Analytics для крадіжки інформації про кредитні картки із заражених сайтів електронної комерції. Відповідно до звітів PerimeterX та Sansec, хакери зараз вводять шкідливий код, призначений для крадіжки даних на компрометованих веб-сайтах.