Хакер через месенджер продавав закриті бази даних за півтори тисячі гривень

3 хв. читання
data 1

На Тернопільщині викрили місцевого мешканця у продажі баз даних, що містять інформацію з обмеженим доступом. Зловмисник  розміщував оголошення про продаж баз даних підприємств та установ у тематичних групах у месенджері.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Правоохоронці встановили, що 19-річний мешканець Тернополя, використовуючи месенджер, у різних тематичних групах розміщував оголошення щодо продажу електронних баз даних підприємств та установ, що містять ознаки інформації з обмеженим доступом.

Купівля баз даних здійснювалась шляхом перерахування грошей покупцями через платіжну систему QIWI або на банківську картку. Вартість бази даних становила до півтори тисячі гривень.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361-2 (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в комп’ютерах, автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації) ККУ. За вчинене правопорушення передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

НА ЗАМІТКУ:

Новини

Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

“БАТЬКІВСЬКИЙ КОНТРОЛЬ” У WINDOWS 10: ЯК НАЛАШТУВАТИ?

ЯК ОБМЕЖИТИ ЕКРАННИЙ ЧАС У WINDOWS 10? – ІНСТРУКЦІЯ

ЯК ЗАХИСТИТИ GOOGLE ДИСК ЗА ДОПОМОГОЮ TOUCH ID АБО FACE ID?

ЯК ЗАБОРОНИТИ GOOGLE СТЕЖИТИ ЗА ВАМИ ЧЕРЕЗ WI-FI?

ЯК ВІДПРАВЛЯТИ SMS З КОМП’ЮТЕРА НА ТЕЛЕФОН? – ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ ANDROID

ЯК ОЧИСТИТИ ІСТОРІЮ В УСІХ МОБІЛЬНИХ БРАУЗЕРАХ? ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, з’явився новий модульний бекдор, який використовує група кіберзлочинців Winnti для атак на розробників масових мережевих онлайн-ігор (ММО). Щонайменше в одній із компаній-розробників ігор зловмисники скомпрометували сервер управління збіркою, що дозволило їм отримати контроль над автоматизованими системами збірки.

Також група німецьких і італійських вчених розробили нову атаку, що дозволяє обійти поділ між технологіями Wi-Fi і Bluetooth, використовуваними на одному пристрої (смартфоні, ноутбуках і планшетах). Атака, що отримала назву Spectra, працює на “комбінованих” чипах, що обробляють різні види бездротового зв’язку, в тому числі Wi-Fi, Bluetooth, LTE тощо.

Окрім цього, зловмисники постійно удосконалюють свій інструментарій та знаходять нові способи інфікування великої кількості пристроїв. Одним із розповсюджених методів проникнення шкідливих програм на комп’ютери жертв стало використання експлойтів, які забезпечують швидке поширення загрози.

Зверніть увагу, компанія Microsoft дещо вдосконалить набір своїх функцій доступності для Windows 10.  Зокрема, розробники спеціально зосередилися на тому, щоб текстовий курсор було легше бачити та слідкувати за ним за допомогою вбудованої функції лупи.

До речі, у фірмовому месенджері від Google може з’явитися наскрізне шифрування. Принаймні користувачі сайту 9to5Google виявили у месенджері Google Messages кілька рядків відповідного коду.

Поділитися
Exit mobile version