Популярний сервіс стокових фотографій 123RF став жертвою великого витоку даних. Невідомий зловмисник зараз продає на хакерському форумі базу даних користувачів, яка налічує 8,3 млн записів.
На майданчику 123RF будь-який бажаючий може знайти зображення, ілюстрації, відео-та аудіофайли, які можна використовувати на веб-сайті. Згідно зі статистикою SimilarWeb, 123RF відвідують понад 26 мільйонів відвідувачів на місяць.
За словами кіберзлочинця, який розмістив 8,3 млн записів про користувачів на одному з форумів, 123RF.com став жертвою витоку. У записах знаходяться повні імена користувачів, адреси електронної пошти, захешовані MD5 паролі, імена організацій, фізичні адреси, прив’язана до PayPal пошта і IP-адреси.
Представники сервісу стокових фотографій підтвердили факт витоку, уточнивши, однак, що дані в базі, швидше за все, застаріли. Фахівці проекту Bleeping Computer встановили дату найсвіжішої інформації – 27 жовтня 2019 року.
Найгірше, що захешовані паролі можна легко перевести в простий текст, використовуючи інструменти для злому MD5.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
У Zoom нарешті доступне наскрізне шифрування: як увімкнути його на своєму пристрої?
Фішингові листи: розпізнаємо шахрайство на реальному прикладі
Як зупинити отримання SMS на свій смартфон із розсилкою від торгових мереж?
Як виміряти рівень кисню у крові за допомогою Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ
Як увімкнути нову функцію відстеження миття рук на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ
Нагадаємо, компанія Google випустила чергові патчі для Android, загалом усунувши понад 30 уразливостей. Найсерйознішою з нових проблем, згідно з бюлетенем, є можливість віддаленого виконання коду (RCE), виявлена в одному з компонентів системи Android.
Також мешканця міста Хмельницький впіймали на розповсюдженні конфіденційної інформації користувачів мережі Інтернет, серед якої були логіни та паролі доступу до різних інтернет-ресурсів, електронних поштових скриньок, облікових записів соціальних мереж та електронних гаманців
До речі, у WhatsApp з’явилася довгоочікувана функція, що дозволяє автоматично видаляти повідомлення. Тепер користувачі можуть включити “Автовидалення” для особистих чатів, після чого відправлені повідомлення будуть зникати через сім днів. У групових бесідах тільки адміністратори можуть включити або відключити нововведення.
Зверніть увагу, що зловмисники зловживають функціоналом Google Диска і використовують його для розсилки нібито легітимних електронних листів і push-повідомлень від Google, які в разі відкриття можуть перенаправити людей на шкідливі web-сайти.
Окрім цього, нову вимагацьку кампанію, націлену на користувачів сервісу для відеоконференцій Zoom, виявили дослідники Bitdefender Antispam Lab. Мова йде про так зване “інтимне вимагання” (sextortion), яке припало до смаку зловмисникам останнім часом.