Кіберфахівці СБУ викрили “добувачів” криптовалюти, які підключили своє обладнання до однієї з трансформаторних підстанцій на Дніпропетровщині. Таким чином, вони не просто викрадали електроенергію, а й створили загрозу для критичної інфраструктури регіону.
Задокументовано, що за 3 місяці протиправної діяльності зловмисники завдали тільки прямих збитків на понад 2 млн грн.
Співробітники СБУ встановили, що організатори створили потужну майнінг-ферму. Ділки розмістили обладнання у орендованих складських приміщеннях та під’єднались до потужностей енергооб’єкту, розташованого неподалік.
Для приховання фактів викрадення та заниження показників спожитої електроенергії, зловмисники з використанням спеціалізованого обладнання втрутитись у роботу обліку системи. Дії зловмисників могли призвести до нештатних ситуацій з безперебійним постачанням електроенергії населенню та підприємствам.
У ході обшуків правоохоронці вилучили:
- понад 350 одиниць обладнання для генерації криптовалют;
- спеціалізовану техніку для втручання в мережу автоматизованого обліку електроенергії.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як виявити та чому краще не сперечатися з “тролями”? ПОРАДИ
Правила безпеки дітей в Інтернеті
Як захистити підлітків від інтернет-шахраїв? ПОРАДИ
До речі, Google планує ускладнити Android-додаткам відстеження користувачів. Компанія анонсувала зміни в те, як обробляються унікальні ідентифікатори пристроїв, що дозволяють відстежувати їх між додатками.
Також Apple має намір випустити оновлення для своїх пристроїв, після якого вони дозволять користувачам дізнаватися, яку саме інформацію про них збирають додатки.
Microsoft детально розповість про “наступне покоління Windows” на спеціальному заході, який відбудеться в кінці цього місяця. Компанія почала розсилку запрошень на захід, який буде повністю присвячено програмній платформі Windows і почнеться о 18:00 (за київським часом) 24 червня.
Окрім цього, зловмисники поширюють шкідливе ПЗ під виглядом популярних Android-додатків від відомих компаній. Підроблений плеєр VLC, антивірус Касперського, а також підроблені додатки FedEx і DHL встановлюють на пристроях жертв банківські трояни Teabot або Flubot, вперше виявлені раніше в цьому році.