На Закарпатті викрили хакера, який продавав шкідливе ПЗ, а потім зламував покупців

3 хв. читання
Poli 3

Зловмисник, 39-річний виноградівець, розробив шкідливе програмне забезпечення, розповсюджуючи яке, в подальшому отримував доступ до комп’ютерів своїх клієнтів. Викрили чоловіка працівники спеціалізованого відділу поліції.

Житель села Олешник розробив шкідливе програмне забезпечення для зламу екаунтів користувачів соцмереж. Придбавши програму через створений чоловіком канал у загальнодоступному месенджері, та встановивши на свій гаджет, клієнти отримували змогу зламувати мережеві екаунти користувачів соцмереж, а сам незаконний бізнесмен, здобував безперешкодний доступ до гаджетів своїх клієнтів.

Один з потерпілих, запідозривши, що придбаний інтернет-продукт може бути хакерським, звернувся до поліції. Він розповів правоохоронцям, що після того, як придбав застосунок для зламу акаунтів, зрозумів, що до його комп’ютера має доступ інша людина.

Під час проведення працівниками відділу кіберполіції в Закарпатській області санкціонованих обшуків за місцем проживання фігуранта, вилучено використовувану у злочинних цілях комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські платіжні картки та флешносії інформації.

Наразі узгоджується питання вручення фігурантові повідомлення про підозру у двох злочинах, пов’язаних з виготовленням та розповсюдженням шкідливого програмного забезпечення та втручання у роботу ЕОМ, тобто за статтею 361 та 361-1 Кримінального кодексу України.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

ЯК ШУКАТИ ТА ВІДКРИВАТИ БУДЬ-ЯКІ ФАЙЛИ НА ВАШОМУ КОМП’ЮТЕРІ ЧЕРЕЗ КОМАНДНИЙ РЯДОК?

ОГЛЯД П’ЯТИ ФУНКЦІЙ ANDROID 11, ЧЕРЕЗ ЯКІ ВАРТО ОНОВИТИСЯ

ЯК ПЕРЕВІРИТИ ОПЕРАТИВНУ ПАМ’ЯТЬ НА ПОМИЛКИ ТА ВИПРАВИТИ ЇХ? – ІНСТРУКЦІЯ

ЯК КОНТРОЛЮВАТИ ОНОВЛЕННЯ WINDOWS 10 ЗА П’ЯТЬ КРОКІВ

ЯК ОБМЕЖИТИ ЕКРАННИЙ ЧАС У WINDOWS 10? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, дослідники компанії Avast виявили три шахрайських VPN-додатки для iOS-пристроїв, які самовільно списують кошти користувачів. За словами експертів, додатки стягують підвищену плату за послуги, які не надаються належним чином.

Також Apple опублікувала набір безкоштовних інструментів та ресурсів, щоб допомогти розробникам менеджерів паролів – а також інших програм – генерувати надійні паролі.

До речі, компанія Mozilla планує додати в майбутні версії Firefox можливість експорту збережених облікових даних у файл формату CSV, який потім можна імпортувати в менеджер паролів або зберігати в якості резервної копії.

Окрім цього, дослідники із ProtectEM виявили, що контролери світлофорів на мікросхемах SWARCO LS4000 вразливі до атак через відкритий порт, який використовується для налагодження роботи системи управління.

А експерти з компанії IntSights відзначили збільшення попиту на облікові дані YouTube-каналів на підпільних торгових майданчиках. Вартість пропонованих екаунтів пропорційна кількості передплатників. Наприклад, ціна за канал з 200 тис. передплатників починається від $1 тисячі.

Поділитися
Exit mobile version