Розширення для браузерів, розроблені компанією Avast і поширювані під брендами Avast і AVG, стали знову доступні в офіційних магазинах розширень для Google Chrome і Mozilla Firefox після внесення змін, пов’язаних з приватністю.
На початку грудня Mozilla видалила розширення Avast з магазину Firefox Add-ons, і вже через кілька днів аналогічних заходів вжила компанія Google. Причиною для блокування став збір надлишкових даних про мережеві звички користувачів.
Зібрані дані компанія Avast продавала іншим компаніям, але генеральний директор Avast Ондрей Влчек (Ondrej Vlcek) запевнив, що всі дані перед продажем додатково оброблялися і анонімізувалися, пише Softpedia.
Згідно з оцінками експертів, компанія Avast могла заробляти понад 40 мільйонів доларів в рік на торгівлі одними даними.
Компанія Avast працювала в тісній співпраці з Mozilla і Google для вирішення проблем приватності. Цього тижня розширення Avast і AVG були повторно опубліковані в магазинах розширень для Chrome і Firefox
Зараз в Firefox Add-ons доступні наступні розширення: Avast Online Security, Avast SafePrice, AVG Online Security і AVG SafePrice. В інтернет-магазині Chrome доступні тільки Avast Online Security і AVG Online Security.
Під час встановлення цих розширень не виникає жодних проблем, а самі розширення працюють коректно як в Firefox, так і в Chrome.
Для порталу Softpedia Avast підготувала офіційне звернення:
“Приватність користувацьких даних є нашим першочерговим завданням. В індустрії постійно ведеться обговорення, які практики роботи з даними є найкращими. Ми прагнемо підтримувати максимальну безпеку і конфіденційність персональних даних. Ми прислухаємося до наших користувачів і визнаємо, що нам потрібно бути більш прозорими щодо того, які дані необхідні для функціонування наших продуктів безпеки. Користувачі повинні самі вибирати, якими даними вони можуть ділитися з нами, і з якою метою вони це роблять”.
Компанія не розкриває, які саме зміни були реалізовані в своїх розширеннях, але зазначає, що дану інформацію можна знайти в політиці конфіденційності.
Чеська компанія заявляє:
“Ми внесли зміни в наші розширення, в тому числі обмежили обсяг даних, що можуть бути використані. Дані зміни наведені в політиці конфіденційності. Avast Online Security знову доступний для завантаження в магазинах розширень Mozilla і Chrome. Користувачі повинні зрозуміти, що ми прислухаємося до виражається ними заклопотаності з приводу прозорості збору і обробки даних, і намагаємося працювати краще в даному напрямку.”
Варто зазначити, що Mozilla і Google досі не оголосили причини блокування розширень Avast на своїх майданчиках.
До речі, Microsoft припиняє підтримку Windows 7 14 січня 2020 року (у перший Patch day січня 2020 року). Після цієї дати компанія більше не буде випускати оновлення для домашніх користувачів. Організації мають можливість продовжити підтримку до трьох років, сплачуючи Microsoft за пристрій (малий бізнес) або за ліцензію на одного користувача (великий та середній бізнес).
Зверніть увагу, Facebook визнала факт відстеження. Навіть вимкнення “служби визначення місцеположення” не буде захищати користувачів від постійного спостереження з боку компанії, дозволяючи Facebook заробляти більше грошей на рекламі.
Також журналіст газети Washington Post на прикладі власного автомобіля Chevrolet Volt 2017 року продемонстрував, скільки інформації корпорація General Motors отримує від своїх транспортних засобів.
Стало відомо, що Google виправила помилку в Chrome 79, яка минулого тижня спричинила втрату даних для деяких додатків Android.