“Всесвітній павутині” виповнилося 30 років. BBC зібрали 30 найдивовижніших фактів з історії Інтернету.

Перші серед ранніх

1. Перший у світі вебсайт з’явився в ЦЕРН (дослідницькому центрі Європейської організації з ядерних досліджень) у Швейцарії, сайт доступний і досі: він почав роботу 6 серпня 1991 року.

2. Першу веб-камеру під’єднали того ж 1991 року в комп’ютерній лабораторії Кембриджського університету. Її єдиною метою було спостереження за окремою кавоваркою — варто ж знати, коли кава готова!

3. Слово “веб-серфінг” придумала ще в 1992 році нью-йоркська бібліотекарка Джин Армор Поллі, яка згодом написала серію книжок із безпеки у сфері інтернет-послуг.

4. Першою у світі країною, де доступ в Інтернет — гарантоване законом право, стала Фінляндія: там це сталося у 2010 році.

5. На першому ролику, завантаженому до Youtube, засновник відеосервісу і один із розробників PayPal Джавед Карім вивчає слонів у зоопарку.

6. Першою країною, де запустять мобільну мережу 5G, що забезпечує передачу даних на швидкості до 20 гігабітів на секунду, буде Південна Корея: це має статися вже у квітні, і випробують швидкість і якість передачі картинки на… рухомих голограмах.

Найбільші в Мережі

7. Фізично найбільше користувачів Інтернету — передбачувано — в Китаї. Там Інтернетом користуються близько 800 мільйонів людей, і це тільки приблизно 60% населення країни.

8. Найбільший вебсайт за обсягом трафіку – Netflix: він “з’їдає” майже 15% світової передачі даних.

9. Згідно з даними за минулий рік, найшвидший Інтернет в Європі — в Ісландії: його швидкість складає 150 мегабітів в секунду.

10. Низка джерел стверджує, що майже 80% фотографій в мережі — зображення оголених жінок. Підтвердити або спростувати цю інформацію вкрай непросто.

Статистика

11. Яка кількість людей на планеті має підключення до Мережі? 4,05 мільярда з приблизно 7 мільярдів жителів Землі. При цьому в Еритреї менше 1% населення має вихід у Мережу.

12. 51% трафіку генерують боти, а не реальні люди й сайти.

13. Інтернет охороняють сім реальних людей — у кожної є ключ, який дозволяє перезапустити світову Мережу в разі її захоплення або технологічної катастрофи.

14. Головна інфраструктура світової Мережі – 300 підводних кабелів, що з’єднують континенти. Обрив одного з них може залишити без зв’язку десятки мільйонів людей.

15. Зберігання та передача даних в Інтернеті поглинає 20% світової електроенергії.

16. Через п’ять років на обслуговування всесвітньої павутини припадатиме 5% всіх викидів вуглекислого газу в атмосферу.

17. Гендерний дисбаланс в Інтернеті стоїть досить гостро: глобальною мережею у світі користуються на 12% менше жінок, ніж чоловіків.

18. За оцінками, частка Даркнету від усієї всесвітньої павутини може становити 95% – цей показник враховує всі не охоплені стандартними пошуковими системами сторінки.

19. У світі 2 мільярди сайтів, на 0,1% яких припадає половина глобального трафіку.

20. 281 мільярд електронних листів відправляють користувачі Інтернету кожен день.

Вибух мозку

21. Кожен файл, завантажений з Інтернету, робить пристрій трохи важчим: якщо довіряти розрахунками Каліфорнійського університету в Берклі, весь Інтернет з усім його цифровим вмістом важить 50 грамів.

22. Це складно уявити, але одна хвилина часу еквівалентна 87 тисячам годин перегляду візуального контенту на Netflix і 400 годинам завантаження відео на Youtube.

23. За ту ж хвилину в додатку знайомств Tinder “свайпають вправо” – іншими словами, знаходять одне одного – 18 тисяч пар.

24. Згідно з дослідженням Statistic Brain, розмір доходів, які одержують сайти знайомств, становить понад мільярд доларів на рік.

25. Винахідником Інтернету називають Тіма Бернерса-Лі, який виступає за його державне регулювання і розробку Мережевого кодексу, за допомогою якого користувачі могли б здійснювати контроль за мережевою нейтральністю.

26. Згідно з дослідженням соціологічного центру Pew Research, до 2025 року більшість людей почне сприймати Інтернет, як базову потребу людини — тобто, такою ж частиною буття, як електрика та водогін.

27. Спроба порахувати кількість елементарних частинок, з яких складається середній електронний лист, стала вдалою: в одному “мейлі” – 2 мільярди електронів.

28. За одну добу хакери зламують близько 30 тисяч сайтів.

29. Експерти впевнені, що Інтернет не можна вимкнути цілком, оскільки маршрутизатори мереж не мають єдиного зовнішнього управління.

30. У глобальної павутини є свій лічильник тривалості існування мережі: howoldistheinter.net. Там же в хронологічному порядку перераховані найбільш значущі події в історії Інтернету.

До речі, на базі платформи Android Messages запустять спеціальний месенджер, який працюватиме на мобільних пристроях під управлінням однойменної операційної системи.

Оскільки на Android немає жодного стандартного додатка для обміну повідомленнями, користувачі змушені використовувати для цього кілька додатків одночасно. Про переваги і недоліки кожного з них – у статті.

Для того, аби з Вашим пристроєм під управлінням ОС Android не сталося неприємного курйозу через виникнення банера на весь екран або просто реклами в браузері, пропонуємо топ кращих блокувальників реклами на Android.