Під виглядом інвестування в акції світових фінансових компаній шахраї закликали громадян вкладати гроші. Щомісячний прибуток від злочинної діяльності становив понад мільйон гривень. Для своїх махінацій організатори створили власний вебсайт і розмістили call-центр у Києві.
Кіберполіція встановила, що компанія нібито надавала послуги з торгівлі акціями міжнародних компаній, обіцяла інвесторам надприбутки, не вкладаючи багато зусиль та грошових коштів. Охочі реєструвалися на вебплатформі та поповнювали депозити. Після чого гроші одразу перераховувались на криптогаманці зловмисників. Щомісячний прибуток від такої діяльності становив більше мільйона гривень.
Крім цього, фігуранти у Києві розмістили власний call-центр зі штатною чисельністю близько 40 осіб, працівники якого обіцяли високі прибутки та запевняли громадян вкладати кошти.
Правоохоронці провели обшуки за місцем розташування офісу та проживання організаторів компанії. За результатами вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, накопичувачі інформації, “чорнову” документацію та речовини, ззовні схожі на наркотичні.
Наразі вирішується питання щодо оголошення фігурантам про підозру. Їм загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна. Досудове розслідування триває та встановлюються завдані громадянам збитки.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
ОГЛЯД УСІХ ПЛАНШЕТІВ ВІД APPLE: ЯКИЙ IPAD ВАРТИЙ ВАШОЇ УВАГИ?
ЯК ЛЕГКО ПЕРЕЙТИ З ANDROID НА IOS? ІНСТРУКЦІЯ
ЯК ШУКАТИ ТА ВІДКРИВАТИ БУДЬ-ЯКІ ФАЙЛИ НА ВАШОМУ КОМП’ЮТЕРІ ЧЕРЕЗ КОМАНДНИЙ РЯДОК?
ОГЛЯД П’ЯТИ ФУНКЦІЙ ANDROID 11, ЧЕРЕЗ ЯКІ ВАРТО ОНОВИТИСЯ
ЯК ПЕРЕВІРИТИ ОПЕРАТИВНУ ПАМ’ЯТЬ НА ПОМИЛКИ ТА ВИПРАВИТИ ЇХ? – ІНСТРУКЦІЯ
Нагадаємо, в Україні розпочав роботу новий електронний сервіс check.gov.ua, який дозволяє перевіряти оплату державних послуг онлайн без надання паперових квитанцій. За допомогою сервісу можна перевіряти квитанції в електронній формі, а не надавати їх в паперовому вигляді з мокрою печаткою до відповідних державних органів.
Зауважте, 39-річний мешканець села Олешник, що на Закарпатті, розробив шкідливе програмне забезпечення для зламу екаунтів користувачів соцмереж. Придбавши програму через створений чоловіком канал у загальнодоступному месенджері, та встановивши на свій гаджет, клієнти отримували змогу зламувати мережеві екаунти користувачів соцмереж.
Також Facebook тестує нову функцію для Messenger, яка дозволяє краще захищати Ваші повідомлення від сторонніх очей. Користувачеві потрібно буде підтвердити свою особу, використовуючи Face ID, Touch ID або свій пароль, перш ніж він зможе переглянути свою папку “Вхідні”, навіть якщо телефон уже розблокований.
Окрім цього, Twitter оголосив, що видалив понад 30 000 облікових записів, які проводили державну пропаганду. Ідентифікована як така, що належить Китаю, найбільша з трьох мереж містила 23 750 облікових записів. Мережа займалася цілою низкою маніпулятивних скоординованих заходів, в основному використовуючи різні китайські мови та діалекти для поширення геополітичних наративів, сприятливих для Комуністичної партії Китаю.
До речі, останні оновлення для Windows 10 підвищують безпеку платформи, але, на жаль, вони також містять неприємні помилки, які роблять неможливим друк, викликаючи збої у принтерів. Звіти користувачів на Reddit та форумі Microsoft Answers показують, що проблема стосується різних моделей принтерів HP, Canon, Panasonic, Brother та Ricoh.