Apple виправила в цілому чотири уразливості в macOS Catalina, High Sierra і Mojave.

Одна з уразливостей (CVE-2020-9973) зачіпає компонент Model I/O. Її експлуатація, що включає обробку шкідливого файлу USD, дозволяє виконати довільний код або викликати стан відмови в обслуговуванні. Уразливість зачіпає всі версії macOS. Про проблему повідомив дослідник компанії Cisco Talos, і Apple виправила її.

Інша проблема (CVE-2020-9968), яка також зачіпає всі версії macOS, являє собою уразливість пісочниці. Вона може бути проексплуатована за допомогою шкідливої програми для доступу до конфіденційних файлів. Adam Chester з TrustedSec повідомив про свої знахідки Apple, і компанія виправила уразливість.

Також була виправлена ​​уразливість (CVE-2020-9961) віддаленого виконання довільного коду, яка може бути проексплуатована за допомогою шкідливих зображень. Проблема, виявлена ​​Сінвей Лінь з Ant Group Light-Year Security Lab, зачіпає компонент ImageIO в macOS High Sierra і Mojave.

Четверта проблема (CVE-2020-9941) зачіпає тільки macOS High Sierra і міститься в компоненті Mail. Її експлуатація дозволяє віддаленому зловмисникові змінити стан додатку.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Шахрайство, оманливий дизайн, або як торгові сайти змушують Вас витрачати більше?

Найпоширеніші схеми кіберзлочинців та способи захисту від них. Поради

Як користуватися спеціальними піктограмами програм на Вашому iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перемістити програми з бібліотеки додатків на головний екран на iPhone?– ІНСТРУКЦІЯ

Чим Вам загрожує підключення невідомих USB? Поради із захисту

Як зробити Chrome веб-браузером за замовчуванням на iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ

Кібератаки та шкідливі програми – одна з найбільших загроз в Інтернеті. Дізнайтеся з підбірки статей, як виникло шкідливе програмне забезпечення та які є його види, що таке комп’ютерний вірус, про усі види шкідливого ПЗ тощо.

До речі, дослідники розкрили подробиці про критичну уразливість в додатку Instagram для Android, експлуатація якої дозволяла віддаленим зловмисникам перехопити контроль над цільовим пристроєм шляхом відправки спеціально створеного зображення.

Цікаво знати, що кіберполіція затримала злочинну групу, яка за допомогою скімінгових пристроїв виготовляла дублікати банківських карток. Далі з цих карток знімали готівку. За це зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення.

Також після додавання до свого функціоналу аудіо-твітів для iOS у червні, Twitter зараз експериментує з ідеєю дозволити людям записувати та надсилати голосові повідомлення за допомогою прямих повідомлень.

Важливо знати, що хакерам вдалося обійти захист iOS 14 на пристроях, що базуються на процесорі Apple A9.