Кіберфахівці СБУ заблокували масштабну схему фінансування учасників незаконних збройних формувань. Організатори оборудки діяли під прикриттям фіктивної інвестиційної компанії, яку створили у Кропивницькому.
Середньомісячний обіг тіньових грошей становив десятки мільйонів доларів.
За попередніми даними слідства, декілька мешканців обласного центру разом зі своїми спільниками з ОРДЛО налагодили механізм одержання грошей через псевдоброкерські послуги. Для цього вони створили спеціалізовані інтернет-платформи та облаштували у Кропивницькому підпільний кол-центр.
Оператори телефонували громадянам і пропонували інвестувати гроші в акції відомих компаній під “гарантії” швидких надприбутків. Для участі у “біржових торгах” клієнти переводили кошти на рахунки, які організатори схеми оформили на підставних осіб.
Після одержання “інвестицій” ділки виводили їх у тінь через заборонені в Україні російські платіжні системи або легалізовували, використовуючи приховані криптовалютні операції.
Під час обшуків за місцем розташування підпільного офісу та адресами проживання організаторів схеми у Кіровоградській області правоохоронці виявили:
- комп’ютерну техніку,
- зразки програмного забезпечення,
- засоби зв’язку,
- інші предмети і матеріали із доказами протиправної діяльності.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
В Україні користувачів Android та iOS атакує небезпечне шкідливе ПЗ
Чи варто використовувати VPN для перегляду усіх веб-сторінок? ПОРАДИ
Як перевірити шкідливий чи безпечний сайт? – ПОРАДИ
Як змусити AirPods повідомляти про дзвінки та сповіщення на iPhone? – ІНСТРУКЦІЯ
Як перевірити, які програми на iPhone Ви використовуєте найчастіше? – ІНСТРУКЦІЯ
До речі, користувачі ніколи не зможуть встановити Windows 11 на несумісні пристрої. Групова політика не дозволить Вам обійти обмеження апаратного забезпечення для установки Windows 11.
Apple має намір додати підтримку системи розпізнавання осіб Face ID на комп’ютери Mac протягом наступних двох років. Про це повідомив оглядач Bloomberg.
Зловмисники все частіше використовують безкоштовний месенджер Discord як канал для поширення шкідливих програм.
Окрім цього, стало відомо про великий витік даних учасників Clubhouse. Провідний експерт з кібербезпеки Джіт Джайн повідомив, що повна база телефонних номерів Clubhouse виставлена на продаж в Darknet.
Також стало відомо, що операційна система Windows 11, яка ще офіційно не вийшла, але вже доступна для скачування і попереднього знайомства, використовується зловмисниками, які намагаються підсунути користувачеві шкідливе ПЗ під виглядом нової ОС.