Кілька тисяч записів особистих відеодзвінків користувачів сервісу відеоконференцій Zoom витекли в Мережу, повідомило видання The Washington Post.
Серед опублікованих відео виявилися записи сеансів психотерапії, шкільних занять з учнями, консультацій з лікарями і корпоративних нарад. Більшість відео були записані за допомогою програмного забезпечення Zoom і збережені в окремому online-сховищі без пароля.
Програма Zoom не веде запис відеодзвінків за замовчуванням, однак організатори конференцій можуть активувати запис і зберегти його або в хмарному сховищі сервісу, або в пам’яті свого пристрою. Цей процес здійснюється без згоди учасників, хоча вони і отримують повідомлення про початок запису.
Головною проблемою Zoom є те, що сервіс надає відеоконференціям відкриті ідентифікатори і не шифрує підключення і в ході online-пошуку можна виявити велику кількість записів. За даними деяких експертів, таким чином вони знайшли більше 15 тис. записів.
Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
ШІСТЬ ПОГАНИХ ЗВИЧОК, ЯКІ МОЖУТЬ “ВБИТИ” ВАШ КОМП’ЮТЕР
ЖИТТЯ НА КАРАНТИНІ: ЯКІ ДОДАТКИ ОБРАТИ ДЛЯ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЇ?
ЯК ЗРОБИТИ ВІДДАЛЕНИЙ РЕЖИМ РОБОТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ БЕЗПЕЧНИМ? ПОРАДИ
ФІШИНГ ТА СПАМ: ЯК РОЗПІЗНАТИ ІНТЕРНЕТ-ШАХРАЙСТВА, ПОВ’ЯЗАНІ З COVID-19?
АПГРЕЙД ВАШОГО КОМП’ЮТЕРА: 5 КОМПЛЕКТУЮЧИХ, ЯКІ ВАРТО ОНОВИТИ В ПЕРШУ ЧЕРГУ
Нагадаємо, Microsoft випустила позапланове оновлення для Windows 10 з метою виправити баг, що викликає проблеми з підключенням до інтернету через VPN. Однак, як виявилося, виправлення також викликає проблеми з підключенням до Інтернету, але тепер вже через Wi-Fi.
Також сьогодні більшість працівників компаній, учні, студенти та викладачі знаходяться на вимушеній самоізоляції через загрозу інфікування COVID-19. Саме тому популярними стали додатки, які дозволяють спілкуватися за допомогою відео в режимі реального часу.
Зверніть увагу, що під час пандемії коронавірусу кіберзлочинці активізували та оновили різноманітні схеми шахрайств. Найчастіше спекулюють на товарах індивідуального захисту, розповсюджують фейки, здійснють СМС-розсилку та телефонують, щоб виманити Ваші персональні дані та кошти.
Ймовірно, мало людей будуть заперечувати проти збору певних даних для відстеження інфікованих людей, якщо це допоможе зупинити поширення вірусу. Однак, крім очевидної користі від використання технологій, існують і ризики для цифрової конфіденційності громадян.
Усіх цікавить, чи можна опускати в воду смартфон без захисту від води. Насправді ж, навіть якщо телефон захищений від води, все одно не варто лізти з ним у воду.