В Одесі правоохоронці припинили діяльність шахрайського брокерського call-центру.
Заходи під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури № 4 проводили кіберполіцейські Одещини спільно зі слідчими Суворовського відділу поліції в місті Одесі та співробітниками Служби безпеки України в Одеській області.
В ході всеукраїнської операції “Трикстер” правоохоронці встановили, що протиправна діяльність була спрямована на заволодіння грошима українців та громадян іноземних держав під приводом залучення інвестицій та участі у торгах на фондових біржах.
Для її реалізації зловмисники використовували Sip-телефонію, що дозволяла здійснювати дзвінки з різних країн світу. Представляючись фінансовими брокерами, вони пропонували громадянам інвестувати кошти у фінансові ринки та відомі криптобіржи з метою відкриття торговельного рахунку на інтернет-платформі та отримання стабільного прибутку. В подальшому, після відкриття рахунку, правопорушники починали діяти під виглядом професійних трейдерів. За допомогою програмного забезпечення віддаленого доступу до рахунків інвесторів вони здійснювали торговельні операції, які не відповідали дійсності, та заволодівали грошима інвесторів.
Правоохоронці провели в офісному приміщенні санкціонований обшук та вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, чорнові записи та інші речові докази злочинної діяльності.
За шахрайство, вчинене у великих розмірах або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, законом передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
У Zoom нарешті доступне наскрізне шифрування: як увімкнути його на своєму пристрої?
Фішингові листи: розпізнаємо шахрайство на реальному прикладі
Як зупинити отримання SMS на свій смартфон із розсилкою від торгових мереж?
Як виміряти рівень кисню у крові за допомогою Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ
Як увімкнути нову функцію відстеження миття рук на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ
Нагадаємо, компанія Google випустила чергові патчі для Android, загалом усунувши понад 30 уразливостей. Найсерйознішою з нових проблем, згідно з бюлетенем, є можливість віддаленого виконання коду (RCE), виявлена в одному з компонентів системи Android.
Також мешканця міста Хмельницький впіймали на розповсюдженні конфіденційної інформації користувачів мережі Інтернет, серед якої були логіни та паролі доступу до різних інтернет-ресурсів, електронних поштових скриньок, облікових записів соціальних мереж та електронних гаманців
До речі, у WhatsApp з’явилася довгоочікувана функція, що дозволяє автоматично видаляти повідомлення. Тепер користувачі можуть включити “Автовидалення” для особистих чатів, після чого відправлені повідомлення будуть зникати через сім днів. У групових бесідах тільки адміністратори можуть включити або відключити нововведення.
Зверніть увагу, що зловмисники зловживають функціоналом Google Диска і використовують його для розсилки нібито легітимних електронних листів і push-повідомлень від Google, які в разі відкриття можуть перенаправити людей на шкідливі web-сайти.
Окрім цього, нову вимагацьку кампанію, націлену на користувачів сервісу для відеоконференцій Zoom, виявили дослідники Bitdefender Antispam Lab. Мова йде про так зване “інтимне вимагання” (sextortion), яке припало до смаку зловмисникам останнім часом.