Дотепер зразки “електронної шкіри” могли реагувати на дотик, але вони не надто добре реагували на удари та опіки, що викликають біль. Це була велика проблема для протезування людських кінцівок та розробки роботів, які мають виглядати максимально наближено до людської зовнішності.
Однак у майбутньому такі матеріали можуть бути більш чутливими. Дослідники університету RMIT (Мельбурн, Австралія) розробили “шкіру”, яка реагує на біль подібно до людей, про що пише Engadget. Це забезпечить “майже миттєвий” зворотний зв’язок, якщо тиск і температури досягнуть рівня, який змусить закричати.
Цей прототип виготовлений з розтяжної, надзвичайно тонкої електроніки (оксидів та біосумісного силікону) з датчиком тиску, термореактивними покриттями та клітинами пам’яті, схожими на нейрони. Це досить тонко, щоб пояснити різницю між ледь помітним уколом голкою та болісним ударом, сказав дослідник Атаур Рахман з цього університету. Конструкція імітує нейрони, нервові шляхи та рецептори, які направляють людські відчуття.
Проект поки що дуже далекий від серійного виробництва та застосування на практиці. Однак можливе використання у перспективі – очевидне. Протез руки з такою “шкірою” може краще відтворити відчуття справжньої руки та утримати людину від небезпеки. Роботи можуть стати ще більш схожими на людей, оскільки вони набудуть людської чутливості. Це також може бути корисно для неінвазивних трансплантатів шкіри, де звичайні методи не ефективні.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Чому варто дотримуватись максимальної приватності Вашого профілю і сторінки у соцмережах
10 кращих застосунків для Android та iOS, які допоможуть Вам у навчанні
Чому слід оновлювати програмне забезпечення? Поради
Як заблокувати небажаний контакт у Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ
Як зупинити відстеження небажаними програмами Вашої точної геолокації? ІНСТРУКЦІЯ
Нове сімейство троянських шкідливих програм виявили фахівці з кібербезпеки. Загроза поширюється через шкідливі торенти та використовує численні прийоми, щоб отримати якомога більше криптовалюти від жертв, та при цьому уникнути виявлення.
Також компанії Apple і Google оголосили, що в майбутніх версіях операційних систем iOS і Android буде реалізована система відстеження поширення COVID-19, для використання якої раніше була потрібна установка окремого додатка.
Зверніть увагу, як з’ясували фахівці компанії Palo Alto Networks, найчастіше зловмисники імітують сайти Microsoft, Facebook, Netflix, PayPal, Apple, Royal Bank of Canada, LinkedIn, Google, Apple iCloud, Bank of America, Dropbox, Amazon і Instagram.
До речі, Apple випадково дозволила шкідливій програмі Shlayer працювати на macOS. Шкідливе ПЗ було замасковано під оновлення для Adobe Flash Player і пройшло необхідну верифікацію в Mac App Store.
Співробітники Mozilla провели нове дослідження, яке підтвердило, що історія переглядів браузера дозволяє ідентифікувати користувачів. Вони з’ясували, що більшість користувачів слідують звичними схемами перегляду веб-сторінок, і це дозволяє онлайн-рекламодавцям створювати їх точні профілі.