Листопадовий набір патчів від Microsoft усуває переважно уразливості, що призводять до віддаленого виконання коду. При цьому частина таких шпарин у безпеці отримала статус критичних.
Всього в листопаді розробники усунули 112 уразливостей, 17 – критичних. 12 при цьому дозволяють виконати код віддалено. Одна з найнебезпечніших прогалин цього місяця отримала ідентифікатор CVE-2020-17087, вона присутня в ядрі Windows і дозволяє підвищити привілеї в системі. Особливу тривогу вона викликає через наявність експлойта, який зловмисники використовують в реальних атаках.
За словами дослідників Google Zero Project, які виявили проблему безпеки, баг існує через способу обробки введення-виведення системним драйвером cng.sys.
Також системним адміністраторам настійно рекомендують звернути увагу на уразливості CVE-2020-17052 і CVE-2020-17053, що зачіпають скриптовий движок і Internet Explorer. Вони також призводять до віддаленого виконання коду.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
У Zoom нарешті доступне наскрізне шифрування: як увімкнути його на своєму пристрої?
Фішингові листи: розпізнаємо шахрайство на реальному прикладі
Як зупинити отримання SMS на свій смартфон із розсилкою від торгових мереж?
Як виміряти рівень кисню у крові за допомогою Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ
Як увімкнути нову функцію відстеження миття рук на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ
Нагадаємо, компанія Google випустила чергові патчі для Android, загалом усунувши понад 30 уразливостей. Найсерйознішою з нових проблем, згідно з бюлетенем, є можливість віддаленого виконання коду (RCE), виявлена в одному з компонентів системи Android.
Також мешканця міста Хмельницький впіймали на розповсюдженні конфіденційної інформації користувачів мережі Інтернет, серед якої були логіни та паролі доступу до різних інтернет-ресурсів, електронних поштових скриньок, облікових записів соціальних мереж та електронних гаманців
До речі, у WhatsApp з’явилася довгоочікувана функція, що дозволяє автоматично видаляти повідомлення. Тепер користувачі можуть включити “Автовидалення” для особистих чатів, після чого відправлені повідомлення будуть зникати через сім днів. У групових бесідах тільки адміністратори можуть включити або відключити нововведення.
Зверніть увагу, що зловмисники зловживають функціоналом Google Диска і використовують його для розсилки нібито легітимних електронних листів і push-повідомлень від Google, які в разі відкриття можуть перенаправити людей на шкідливі web-сайти.
Окрім цього, нову вимагацьку кампанію, націлену на користувачів сервісу для відеоконференцій Zoom, виявили дослідники Bitdefender Antispam Lab. Мова йде про так зване “інтимне вимагання” (sextortion), яке припало до смаку зловмисникам останнім часом.