Apple випустила  бета-версію iOS 14.5 для розробників, запровадивши ряд нових функцій, які невдовзі полегшать життя іншим користувачам iPhone.

Найпомітнішим доповненням для пересічного користувача буде можливість розблокувати iPhone за допомогою ідентифікатора обличчя, маючи маску для обличчя, припускаючи, що Ви також носите Apple Watch, пише Slashgear.

Якщо Ви користуєтеся iPhone та Apple Watch, iOS 14.5 дозволить Вам розблокувати Ваш iPhone за допомогою Face ID, аутентифікувавши його за допомогою Apple Watch. Функція працює, якщо Apple Watch розблоковано, а телефон/годинник знаходяться поруч. Однак Ви не зможете використовувати цю функцію для аутентифікації покупок.

На додаток до нової функції розблокування, в iOS 14.5 додали контроль відстеження додатків, який вимагає від розробників дозволу використання для відстеження їх для рекламних цілей. Apple називає це “прозорістю відстеження додатків”, що допомагає захистити конфіденційність користувачів.

Подібним чином оновлення додає глобальну підтримку 5G з двома SIM-картами та можливість викликати екстрені контакти за допомогою голосової команди Siri. Для геймерів оновлення також надає підтримку контролерів PlayStation 5 та Xbox Series X, що робить Ваш мобільний геймплей дещо цікавішим – це, звичайно, не ігрова серія смартфонів Asus ROG Phone, але тепер перетворити iPhone чи iPad на ігровий пристрій також можливо.

Важливо зазначити, що бета-версія iOS 14.5 зараз доступна лише розробникам. Всім іншим доведеться почекати до весни, поки оновлення розповсюдять на широкий загал.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як виправити повільний Wi-Fi? ПОРАДИ

Як дізнатися, які дані Google знає про Вас і видалити їх? – ІНСТРУКЦІЯ

Як не стати жертвою кібератаки? ПОРАДИ

Чи варто користуватися WhatsApp? П’ять правил безпеки від найбільш розшукуваного хакера світу

П’ять небезпечних типів файлів, що можуть містити шкідливе ПЗ

Що таке Google Assistant та що він може робити?

Нагадаємо, Apple займається розробкою, яка буде розрізняти користувачів смартфонів за новою технологією. Йдеться про так звану теплову карту особи, яка, як і відбитки пальців, є унікальною. Обдурити цю систему захисту буде практично неможливо.

Також корпорація Microsoft випускає вбудований генератор паролів та функцію моніторингу витоків облікових даних у системах Windows та macOS, що працюють з останньою версією Microsoft Edge.

Окрім цього, багатофункціональний “шкідник” VPNFilter, якому вдалося інфікувати 500 тисяч роутерів у 54 країнах, хоч і був дезактивований два роки тому, однак досі не вичищений із сотень мереж. Такі невтішні результати чергової перевірки, яку провели дослідники з Trend Micro.

До речі, викрадена база даних, яка містить імена, адреси електронної пошти та паролі користувачів Nitro PDF, безкоштовно розповсюджується в Мережі. Загалом база даних налічує понад 77 мільйонів записів.