SpaceX запустила публічне бета-тестування для користувачів з США і Канади.

В рамках проекту SpaceX має намір надати широкосмуговий доступ в Інтернет у всьому світі. 24 жовтня запустили ще одну партію з 60 інтернет-супутників Starlink в рамках 100-ї місії з моменту першого успішного запуску Falcon 1 у 2008 році.

Учасникам бета-тесту доступна швидкість інтернет-з’єднання від 50 до 150 Мбіт/с з рівнем затримки від 20 до 40 мс. Компанія також попереджає, що протягом деякого часу супутниковий зв’язок може повністю бути відсутнім, що пояснюється малою кількістю використовуються супутників. До літа 2021 року очікується скорочення затримки до 16-19 мс.

При цьому сам бета-тест буде платним. У листі компанія пояснює принцип використання супутникового інтернету Starlink в рамках бета-тесту. Для цього буде потрібен спеціальний наземний термінал, антена і Wi-Fi-роутер. Вартість обладнання становить $ 499. Ціна місячної підписки становитиме $ 99.

Перші супутники Starlink вийшли на орбіту на початку 2020 року, і до жовтня їх кількість в космосі досягла 844. Для прийнятного покриття, за словами Маска, цілком достатньо було б 720 супутників, проте всього компанія збирається запустити близько 12 000 пристроїв.

Аж до початку жовтня тестування Starlink було закритим. Перші користувачі з терміналами мережі, які заміряли підключення на Speedtest, розповідали про швидкість до 60 Мбіт/сек і пінг менше 100 мс.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Фішингові листи: розпізнаємо шахрайство на реальному прикладі

Як вимкнути веб-камеру та мікрофон у Zoom? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити ім’я користувача у Twitter? – ІНСТРУКЦІЯ

Як виявити шахрайство з технічною підтримкою та уникнути його? Поради

Як виміряти рівень кисню у крові за допомогою Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Як увімкнути нову функцію відстеження миття рук на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, оператор платіжної системи Mastercard готує до пробних випробувань банківську карту F.CODE Easy, що використовує відбитки пальців для підтвердження прав на транзакцію в платіжних терміналах магазинів.

Також з’явився мобільний додаток доповненої реальності #PrisonersVoice, який привертає увагу міжнародної спільноти до українських бранців Кремля та до системного порушення Російською Федерацією прав людини загалом.

До речі, експерт з інтернет-безпеки, “білий хакер” із Нідерландів Віктор Геверс, відомий тим, що зміг зайти на екаунт президента США Дональда Трампа в 2016 році, повторив свій “успіх” в 2020 році.

Окрім цього, кіберзлочинне угруповання викрало понад 3 Тб приватних відео та розмістило їх на сайтах для дорослих. Серед викладених матеріалів були як відверто інтимні, так і цілком буденні. Зловмисники отримали доступ до понад 50 тисяч особистих IP-камер, що дозволило зібрати колекцію відеоматеріалів.

А 30-річний житель Івано-Франківщини створив веб-сайти, де на платній основі надавав доступ до перегляду фільмів. Засновник онлайн-кінотеатрів не мав дозволів від правовласників на розповсюдження їхніх творів та порушив авторські права двох іноземних кінокомпаній.