Компанія Google видалила з Play Store 25 Android-додатків, які викрадали облікові дані користувачів Facebook. Шкідливе програмне забезпечення були завантажені 2,34 мільйона разів.
Творцем всіх 25 додатків є одне кіберзлочинне угруповання. Незважаючи на те, що програми пропонували користувачам різні функції, насправді працювали вони однаково, повідомляє ZDNet.
Як повідомляє французька компанія з кібербезпеки Evina, кіберзлочинці видавали свої програми за крокоміри, фото- і відеоредактори, ліхтарики, файлові менеджери і мобільні ігри. Вони були оснащені легітимним функціоналом, але також містили шкідливий код.
Шкідливий код визначав останнє відкритий користувачем і запущений у фоновому режимі додаток. Якщо цим додатком був Facebook, поверх офіційної програми на екрані відкривалося вікно браузера з підробленою сторінкою авторизації в Facebook. Після того як користувач вводив свої облікові дані, вони відправлялися на віддалений сервер airshop.pw (в даний час домен не працює).
Фахівці Evina повідомили Google про шкідливі додатки наприкінці травня нинішнього року. Компанія видалила їх з Play Store цього місяця після того, як перевірила надіслані дослідниками дані. Деякі програми знаходилися в Play Store понад рік.
Google видалила шкідливі програми не тільки зі свого магазину, а й з пристроїв користувачів. Крім того, усім користувачам, яких зламали, були розіслані відповідні повідомлення через вбудований в Play Store сервіс Play Protect.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
ЯК ПОСТІЙНО ВІДКРИВАТИ ПОСИЛАННЯ У CHROME, А НЕ У SAFARI НА ПРИСТРОЯХ IOS? ІНСТРУКЦІЯ
ЯК НАДСИЛАТИ ПОВІДОМЛЕННЯ У WHATS APP ЗІ СВОГО КОМП’ЮТЕРА? – ІНСТРУКЦІЯ
ОГЛЯД УСІХ ПЛАНШЕТІВ ВІД APPLE: ЯКИЙ IPAD ВАРТИЙ ВАШОЇ УВАГИ?
Нагадаємо, Mac переживає ще одну величезну зміну процесора. До кінця 2020 року Apple випустить Mac, які містять “Apple Silicon”, як і iPad та iPhone. Ось що означає кінець процесорів Intel для майбутнього Mac. Новий macOS 11.0 Big Sur, який очікують восени 2020 року, стане першою версією macOS, яка підтримує цю нову архітектуру.
Також Apple на всесвітній конференції розробників Worldwide Developers Conference (WWDC) 2020 анонсувала нові функції конфіденційності та безпеки для користувачів iOS і macOS.
Окрім цього, після років спекуляцій та чуток, Huawei офіційно представила свою операційну систему Harmony OS в 2019 році. Можна сказати, що було поставлено більше питань, ніж відповідей. Як це працює? Які проблеми вона вирішує? І це продукт ворожнечі між Huawei та урядом США?
До речі, хакери використовували шкідливе програмне забезпечення, через яке викрадали реквізити банківських електронних рахунків громадян США, Європи, України та їхні персональні дані. Зокрема, через електронні платіжні сервіси, у тому числі заборонені в Україні російські, вони переводили викрадені гроші на власні рахунки у вітчизняних та банках РФ і привласнювали.
Хакери зараз користуються сервісом Google Analytics для крадіжки інформації про кредитні картки із заражених сайтів електронної комерції. Відповідно до звітів PerimeterX та Sansec, хакери зараз вводять шкідливий код, призначений для крадіжки даних на компрометованих веб-сайтах.