В диспетчері облікових даних в Windows 10 була виявлена помилка, через яку Chrome, Edge, Windows-програми та VPN не запам’ятовували облікові дані, і користувачам доводиться вводити паролі після кожного перезавантаження. Однак проблема не була задокументована компанією Microsoft аж до 10 листопада.

Згідно скаргами користувачів, після оновлення до Windows 10 додатки Chrome, Edge, Outlook, OneDrive і інші додатки перестають синхронізуватися. Через проблеми також видаляються збережені в браузері файли cookie, і користувачам пропонується заново входити в свої додатки після кожної перезавантаження Windows. Баг торкається облікових даних Windows 10, але зачіпає додатки Microsoft, в тому числі Outlook, OneDrive і Office. Проблема впливає на дані, створювані користувачами в сервісах Microsoft для синхронізації на інших пристроях.

На минулих вихідних Microsoft повідомила, що баг зачіпає Outlook, Chrome тощо. В збірці Windows 10 19041.173 і новіших. На порушених системах Outlook і інші програми не запам’ятовують облікові дані користувачів. Як зазначила Microsoft, проблема з паролями виникає, коли користувачі або певні програми створюють завдання в диспетчері облікових даних в Windows 10. Наприклад, створювані утилітою HP Customer завдання викликають проблеми на комп’ютерах HP.

Інженери Microsoft не можуть сказати, чи зачіпає проблема більш старі версії Windows. Також невідомо, коли компанія планує її виправити. За словами одного з розробників Edge, виправлення проблеми може зайняти багато часу.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

У Zoom нарешті доступне наскрізне шифрування: як увімкнути його на своєму пристрої?

Фішингові листи: розпізнаємо шахрайство на реальному прикладі

Як зупинити отримання SMS на свій смартфон із розсилкою від торгових мереж?

Як виміряти рівень кисню у крові за допомогою Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Як увімкнути нову функцію відстеження миття рук на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, компанія Google випустила чергові патчі для Android, загалом усунувши понад 30 уразливостей. Найсерйознішою з нових проблем, згідно з бюлетенем, є можливість віддаленого виконання коду (RCE), виявлена в одному з компонентів системи Android.

Також мешканця  міста Хмельницький впіймали на розповсюдженні конфіденційної інформації користувачів мережі Інтернет, серед якої були логіни та паролі доступу до різних інтернет-ресурсів, електронних поштових скриньок, облікових записів соціальних мереж та електронних гаманців

До речі, у WhatsApp з’явилася довгоочікувана функція, що дозволяє автоматично видаляти повідомлення. Тепер користувачі можуть включити “Автовидалення” для особистих чатів, після чого відправлені повідомлення будуть зникати через сім днів. У групових бесідах тільки адміністратори можуть включити або відключити нововведення.

Зверніть увагу, що зловмисники зловживають функціоналом Google Диска і використовують його для розсилки нібито легітимних електронних листів і push-повідомлень від Google, які в разі відкриття можуть перенаправити людей на шкідливі web-сайти.

Окрім цього, нову вимагацьку кампанію, націлену на користувачів сервісу для відеоконференцій Zoom, виявили дослідники Bitdefender Antispam Lab. Мова йде про так зване “інтимне вимагання” (sextortion), яке припало до смаку зловмисникам останнім часом.